Wpływ podoficerów na przełożonych wg. Dowódcy WOT

 

Zakończenie Bazowego Kursu Podoficerskiego, podczas którego wręczono Odznaki Absolwenckie i po raz pierwszy Odznaki Pamiątkowe dla szczególnie zasłużonych.

W dniu 23 grudnia w Klubie Garnizonowym w Zegrzu odbyło się uroczyste podsumowanie Bazowego Kursu Podoficerskiego, w którym wzięło udział 32 słuchaczy. Szkolenie trwało od 04.10.2021 r. do 23.12.2021 r. zakończone egzaminem końcowym.  Najlepszy wynik podczas szkolenia i egzaminu uzyskała st. szer. Weronika Sikora. Podczas zbiórki żołnierze odebrali z rąk Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej gen. broni Wiesława Kukuły oraz Komendanta Szkoły st. chor. sztab. Piotra Pechty świadectwa oraz odznaki absolwenckie oraz wysłuchali kierowanemu bezpośrednio do niech przemówienia Dowódcy WOT.

Przybyłem na uroczystość z dwóch powodów, pierwszym z nich i najważniejszym to chęć spotkania się z młodymi żołnierzami, którzy w dniu dzisiejszym rozpoczynają nowy etap służby. Jako podoficerowie będziecie pełnić jedną z najważniejszych misji w Wojsku Polskim, począwszy od dowodzenia poprzez szkolenie, kończąc na wychowywaniu. I nie chodzi mi tylko o podwładnych ale także niekiedy o przełożonych, na których macie ogromny wpływ – powiedział podczas przemówienia gen. broni Wiesława Kukuła. W trakcie mojej służby wspominam szczególnie pewne szkolenie, podczas którego moim dowódcą był sierżant a ja w owym czasie byłem w stopniu kapitana. Kurs ten nie był lekki ale nie ze względu na intensywność szkolenia tylko na podejście szkolących nas podoficerów, od których wiele się wówczas nauczyłem. Myślę, że to wtedy dotarła do mnie misja oficera w wojsku, podczas której nabrałem pokory do podwładnych mających niejednokrotnie ogromną wiedzę, z której należy korzystać oraz doświadczenie, na jakim należy polegać. Drugim powodem mojej obecności jest chęć pogratulowania kadrze i pracownikom Szkoły Podoficerskiej SONDA z Komendantem na czele za to co osiągnęliście w ciągu zaledwie dwóch lat funkcjonowania. Mając niewielki zasób kadrowy udało się Wam przeszkolić ponad 2000 żołnierzy dając im tym samym możliwość rozwoju. Myślę, że tak ja jak i  każdy z Waszych absolwentów powinien się zastanowić co by było, gdyby nie powstała SONDA … jak długo musiałby jeszcze czekać na awans. Zbudowaliście prężnie działającą szkołę wojskową, o której Wasi wychowankowie zaczynają mówić jako prestiżowa i to stanowi największy wyraz podziękowania za Waszą służbę – podkreślił gen. broni Wiesław Kukuła.

Podczas uroczystej zbiórki Komendant Szkoły Podoficerskiej SONDA st. chor. sztab. Piotr Pechta wyróżnił „Odznaką Pamiątkową dla szczególnie zasłużonych” wiele osób wspierających formowanie i rozwój SONDY. Wyróżnionymi były zarówno osoby, dzięki którym Szkoła powstała ale także Ci, dzięki którym SONDA funkcjonuje, rozwija się i buduje swój prestiż mogąc szkolić z roku na rok coraz więcej podoficerów Wojska Polskiego.

Szanowni goście, dziękuję Wam za zaufanie i wsparcie jakie otrzymaliśmy podczas tworzenia Szkoły. To dzięki Wam funkcjonuje ona już ponad 2 lata wspierając Wojsko Polskie. Mam nadzieję, że rozwiązania które wypracowaliśmy i nad którymi nadal pracujemy będą przydatne dla naszych następców oraz zostaną wykorzystane w całych siłach zbrojnych – powiedział przed wręczaniem odznak  Komendant SONDY st. chor. sztab. Piotr Pechta.

mł. chor. Robert KOWALEWSKI
Rzecznik Prasowy SP SONDA

Załączniki

powiązane informacje

SP SONDA: Podoficerowie solą Armii
SP Sonda 
Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Kurs AGRYKOLA,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Trenuj z Wojskiem w ferie
SP Sonda,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Wydarzenia,  Zdrowy styl życia,  CSWOT 
Ruszyło szkolenie na stopień podoficera w Szkole Podoficerskiej SONDA.
SP Sonda,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe