Trenuj z Wojskiem w ferie

Chcesz aktywnie spędzić czas ferii zimowych wśród swoich przyjaciół? Wojska Obrony Terytorialnej dają Ci szansę spróbować swoich sił w typowo wojskowych konkurencjach. Już na początku nowego 2023 roku będziesz miał możliwość spełnić swoje marzenie. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza wszystkich chętnych na terenie całego kraju do udziału w projekcie „Trenuj z Wojskiem w Ferie”.

W czasie projektu będzie można nauczyć się podstaw posługiwania się bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się, co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i jak udzielić pierwszej pomocy. Gwarantujemy profesjonalne szkolenia oraz efektywnie wykorzystany czas. Dla wszystkich ćwiczących wojskowi kucharze przygotują pyszną grochówkę.

Do projektu „Trenuj z wojskiem”, wyznaczono 31 jednostek, w tym dwie z Wojsk Obrony Terytorialnej: Centrum Szkolenia WOT w Toruniu i Szkołę Podoficerską SONDA w Zegrzu. W CS WOT szkolenie odbędzie się 28 stycznia i 25 lutego 2023 r. a w SP SONDA 4 i 18 lutego. Zajęcia dla chętnych zaczynają się od 8.00 i będą trwały do 16.00.

Nabór trwa do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie. Nie ma ograniczeń terytorialnych - na szkolenie można się zgłosić do dowolnej z wyznaczonych jednostek wojskowych. Z tej możliwości skorzystało już wielu zainteresowanych również z innych województw. Nie czekajcie na ostatnia chwilę, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Poniżej dane kontaktowe do przedstawicieli z jednostek WOT:

CS WOT w Toruniu

Termin 1 - 28 stycznia 2023r.

Termin 2 - 25 luty 2023r.

Godziny: 8.00-16.00.

Szczegółowe informacje na www.cswot.wp.mil.pl

Zapisy:

Tel: 887 336 473

E-mail: cswot.rzecznik@ron.mil.pl

Trenuj z Wojskiem w ferie - CSWOT

SP SPONDA w Zegrzu

Termin 1 - 4 lutego 2023

Termin 2 - 18 lutego 2023

Termin 3 - 11 marca 2023

Godziny: 8.00-16.00

Szczegółowe informacje na www.spsonda.wp.mil.pl

Zapisy:

tel.: 281-883-048, 727-019-053

e-mail: spsonda@ron.mil.pl

bplakat-trenuj-z-wojskiem-spsonda

Warunki uczestnictwa:

  • wyłącznie polskie obywatelstwo
  • wiek od 15 do 65 lat
  • odpowiedni ubiór (długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki).

Zgłoszenia przyjmują bezpośrednio wyznaczone jednostki wojskowe na e-mailem lub telefonicznie.

8-godzinne szkolenie jest bezpłatne. Odbywa się w soboty w godz. 8-16. Wojsko zapewnia uczestnikom ubezpieczenie i wyżywienie. Cywile będą szkoleni przez wojskowych instruktorów w rozkładaniu i składaniu broni oraz jej obsługiwaniu. Nie będzie jednak strzelań z ostrej amunicji. Strzelanie będzie można odbyć na trenażerach lub używając karabinka ASG, który może być dużą atrakcją dla kandydatów. Żołnierze wykorzystują trenażery i ASG  do ćwiczeń zanim przejdą do tradycyjnego strzelania. Ponadto podczas ośmiogodzinnego szkolenia będzie też walka wręcz, survival, rzut granatem, zachowanie się podczas alarmu, nawigacja i pierwsza pomoc. Wszystkie zajęcia prowadzone są w sposób maksymalnie praktyczny i przystępny dla każdego.


Projekt jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie oraz pytania kierowane do Ministerstwa Obrony Narodowej i jednostek wojskowych dotyczące jednodniowych szkoleń w zakresie obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W pierwszej edycji przeszkolono ponad 4 tys. chętnych.

Zespół prasowy DWOT

powiązane informacje

Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Kurs AGRYKOLA,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Mistrzostwa WOT w Biatlonie Letnim
Szkolenia i ćwiczenia,  Lokalne,  Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Zdrowy styl życia 
Siła i wytrzymałość - Mistrzostwa WOT w crossficie
Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Zdrowy styl życia 
Gala Sportu 2023 - podsumowanie sportowych zmagań Terytorialsów
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia,  Stańczyk,  Dowódca WOT,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca