Terytorialsi zwycięzcami zawodów użyteczno-bojowych na Węgrzech

 

Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej wygrała zawody użyteczno-bojowe pk. ,,SARGARIGOK VONUALASA”, które w dniach 1–3 października odbyły się na Węgrzech. Reprezentujący WOT żołnierze 11 Małopolskiej brygady OT zdobyli pierwsze miejsce w zawodach zorganizowanych przez 2 Pułk Obrony Terytorialnej Węgier.

Reprezentacja 11 Małopolskiej Brygady OT odniosła sukces w zawodach użyteczno-bojowych w m. Gyuala, zdobywając pierwsze miejsce na 14 rywalizujących drużyn. Zawody składały się z 3 części i odbyły się w rejonie miejscowości Bekescsaba na terenie lotniska Postelek oraz przylegającego do niego lasu. W pierwszym etapie zawodów zespoły rywalizowały w zakresie umiejętności ogólnowojskowych, np. organizacja checkpointu, pokonanie toru przeszkód, umiejętności strzeleckie i zerwanie kontaktu ogniowego. W drugim bloku żołnierze zaliczyli marsz na orientację, wykorzystując swoją wiedzę z terenoznawstwa oraz pracy na mapie. Na koniec, w trakcie marszobiegu na 6 kilometrów, sprawdzono ich przygotowanie fizyczne.

Zawody były również doskonałą okazją do spotkania Terytorialsów z przedstawicielami Sił Zbrojnych Węgier, w tym dowódcą 2 Pułku Obrony Terytorialnej. Celem spotkania była wymiana doświadczeń związanych z formowaniem jednostek OT w obu krajach.

Węgierska formacja OT (Hungarian Defence Forces Territorial Defence and Suppoer Comand) jest jednym z partnerów Terytorialsów. 11 Małopolska Brygada OT i węgierska OT zamierzają kontynuować współpracę w ramach wspólnych szkoleń, warsztatów, zawodów oraz opieki nad grobami węgierskich żołnierzy w okolicach Limanowej.

Zespół prasowy WOT

Załączniki

powiązane informacje

Żołnierze 3 PBOT rywalizowali w Estonii podczas międzynarodowych zawodów - Admiral Pitka Recon Challenge 2022
Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe,  Rywalizacja sportowa 
Brytyjscy Dragoni z wizytą u  Terytorialsów
Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe,  Rywalizacja sportowa 
Podlascy terytorialsi grali w turnieju piłkarskim na Litwie
Międzynarodowe,  Rywalizacja sportowa 
Podlascy terytorialsi na zawodach OT na Litwie
Międzynarodowe,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia