Podlascy terytorialsi na zawodach OT na Litwie

 

W dniach 4-5 września odbyły się 31. Igrzyska Sportowe Ochotniczych Sił Obrony Kraju (KASP) - litewskiej formacji OT. W dwudniowych zawodach, w dziewięciu konkurencjach sportowych, rywalizowały ze sobą drużyny KASP z całej Litwy. Po raz pierwszy w tych zmaganiach udział wzięli żołnierze WOT. Reprezentację wystawiła 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej.

Żołnierze startowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i zespołowych. Zawodnicy sprawdzili swoje umiejętności w takich dyscyplinach jak m.in. pięciobój wojskowy, podnoszenie ciężarów, strzelanie bojowe i przeciąganie liny.  

Udział w Igrzyskach KASP był świetną przygodą. Mogliśmy poznać się nawzajem, wymienić wiedzę i doświadczenia - wszystko ze sportowym duchem w tle. Żołnierze KASP zaprezentowali wysoki poziom umiejętności fizycznych. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli gościć na tym wydarzeniu - powiedziała jedna z uczestniczek, mł. chor. Urszula Świderska. 

Igrzyska Sportowe to jedna z najstarszych i najbardziej wyjątkowych tradycji KASP, która promuje kulturę fizyczną i sport wśród żołnierzy. Po raz pierwszy igrzyska zostały zorganizowane w dniach 6-7 lipca 1991 r. w wileńskim parku Vingis. Wydarzenie promuje sprawność fizyczną oraz wzmacnia więzi między uczestnikami.

Ochotniczych Sił Obrony Kraju to zagraniczna formacja partnerska 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. KASP funkcjonuje od ponad 30 lat i ma bogate doświadczenie zarówno w organizacji, jak i działaniu. Podlascy terytorialsi od ponad 2 lat ściśle współpracują z litewskimi sojusznikami.

 

kpt. Łukasz WILCZEWSKI
Oficer prasowy 1 Podlaskiej Brygady OT

Załączniki

powiązane informacje

Gala Sportu 2023 - podsumowanie sportowych zmagań Terytorialsów
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia,  Stańczyk,  Dowódca WOT,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca 
Wielkopolscy Terytorialsi trenowali z legendą sportu w Kobylinie
Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
Najlepsi pływacy WOT zmierzyli się w Zegrzu
Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Zdrowy styl życia 
Mistrzostwa WOT w Biatlonie Letnim
Szkolenia i ćwiczenia,  Lokalne,  Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Zdrowy styl życia