Siódmy dzień operacji #SilneWsparcie w Podlaskiem
09.09.2021

Siódmy dzień operacji #SilneWsparcie w Podlaskiem

 

32 odwiedzone miejscowości w strefie objętej stanem wyjątkowym, kolejne spotkania z mieszkańcami oraz nowy wniosek o szkolenie z zasad cyberbezpieczeństwa - to bilans szóstego dnia operacji WOT pk. "SILNE WSPARCIE".

We środę żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzili:
• 19 miejscowości w stałym rejonie odpowiedzialności (SRO) 11 batalionu lekkiej piechoty w Białymstoku,
• 6 miejscowości w SRO 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach,
• 7 miejscowości w SRO 14 batalionu lekkiej piechoty w Hajnówce.

Terytorialsi rozmawiali m.in. z kadrą pedagogiczną szkoły podstawowej w Bartnikach o zasadach bezpieczeństwa i zadaniach wykonywanych przez WOT. Kolejny urząd gminy zwrócił się do 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej z wnioskiem o szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa. To zadanie zostanie zrealizowane przez Zespół Działań Cyberprzestrzennych oraz Wydział Operacji Informacyjnych Dowództwa WOT. Kolejną dobę działał masz oświetleniowy w gminie Lipsk.

Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej od 3 września żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej weszli do działań na terenie objętym wprowadzonym stanem wyjątkowym. Głównym celem terytorialsów jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnych w rejonie przygranicznym na kryzys o charakterze hybrydowym. Na obecnym etapie w operację "SILNE WSPARCIE" zaangażowani są żołnierze 1 Podlaskiej Brygady OT oraz 2 Lubelskiej Brygady OT.

kpt. Łukasz WILCZEWSKI
Oficer prasowy 1 Podlaskiej Brygady OT

powiązane informacje

#SilneWsparcie mieszkańców Podlasia
#SilneWsparcie 
Szkolenia z cyberbezpieczeństwa
Cyber,  #SilneWsparcie 
Szósty dzień operacji #SilneWsparcie
#SilneWsparcie