Terytorialsi podsumowali sportowe zmagania za 2022 rok

Terytorialsi podsumowali współzawodnictwo sportowe w Wojskach Obrony Terytorialnej za 2022 r. Żołnierze przez cały rok rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych, aby ostatecznie stanąć na najwyższym stopniu podium. Każdy żołnierz powinien wyróżniać się wysoką sprawnością fizyczną, która jest niezbędna do szybkiego i zdecydowanego działania. Rywalizacja kształtuje cechy charakter, pozwala przełamywać własne bariery i ograniczenia oraz wyrabia odporność na stres.

W czwartek, 15 grudnia br. odbyła się Gala Sportu – roczne podsumowanie sportowego wysiłku żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Gala traktowana jest jako święto sportowców w mundurach, zawodników uprawiających różne dyscypliny sportowe, a także święto wszystkich Terytorialsów.

Współzawodnictwo sportowe zarówno na poziomie wyczynowym, jak i powszechnym istotnie wpływa na kształtowanie zdolności, które są najbardziej pożądane u żołnierza. - Mam dziś dobry dzień ponieważ mogę spotkać Was – prawdziwych mistrzów, mogę podziwiać również muzyków, którzy przybyli specjalnie dla Was, aby dać Wam koncert w dowód wdzięczności, ale też szacunku za wszystko co osiągnęliście. Jest coś co łączy Was sportowców i muzyków – wszyscy urodziliście się z talentem. Ale czy sam talent wystarczy by zaprezentować się tak pięknie osiągając takie wyniki? To, że wasze talenty przyniosły takie owoce to zasługa ciężkiej pracy – powiedział dowódca WOT, gen. broni Wiesław KUKUŁA.

Podczas gali uhonorowano najlepszych dowódców brygad i komendantów Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy w różny sposób wspierali swoich podwładnych w walce o najwyższe trofea w 2022 r. Żołnierze rywalizowali w 10 dyscyplinach sportowych: biegach przełajowych i na orientację, strzelaniu sportowym z pistoletu oraz karabinka, pięcioboju wojskowym, biathlonie letnim, pływaniu, piłce siatkowej, koszykówce oraz futsalu. Wojskowi sportowcy dzięki swojej determinacji, silnej woli oraz wsparciu przełożonych przygotowali się do rywalizacji sportowej przy jednoczesnym wykonywaniu zadań i ćwiczeń wojskowych. Sportowe zacięcie i determinacja w dążeniu do celu zaowocowały niewątpliwym sukcesem.

Tegoroczne podium przedstawia się następująco:

  1. miejsce: 14 Zachodniopomorska Brygada OT
  2. miejsce: 3 Podkarpacka Brygada OT
  3. miejsce: 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT.

Zwieńczeniem całego wydarzenia było ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepszego sportowca Wojsk Obrony Terytorialnej. Głosować mogli wszyscy żołnierze formacji. Walka trwała do samego końca. Podczas Gali dowódca WOT zwrócił się do zawodników, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce - Dziękuje Wam, jestem pełen uznania w odniesieniu do tego co robicie i chcę Wam powiedzieć, że robicie to nie tylko dla siebie, ale macie potężny wpływ na Waszych kolegów,  na to w jaki sposób postrzega się naszą formację i jak budowane są Siły Zbrojne.

Najlepszym sportowcem WOT w 2022 r. został żołnierz z 1 Podlaskiej BOT, drugie i trzecie miejsce zajęli terytorialsi z 14 Zachodniopomorskiej BOT.

- Musicie zadać kłam tezie, że mistrzowie to egoiści, że mistrzowie często doskonalą siebie i walczą o przysłowiowe pudło z egoizmu, z narcyzmu, który w sobie noszą. Musicie pamiętać, że jesteśmy żołnierzami, że nosimy mundur i że jesteśmy częścią teamu. Pamiętajcie też, że wojnę wygramy nie jako mistrzowie dyscyplin indywidualnych tylko jako część zespołu, który będzie miał do odegrania swoją najważniejszą w życiu rolę. Jeszcze raz Wszystkim gratuluję, jesteście naprawdę niesamowitymi ludźmi, podziwiam Wasz tytaniczny wysiłek i to, że rozwijacie talenty, którymi Bóg Was obdarował – zakończył uroczystość gen. broni Wiesław KUKUŁA.

mjr Witold Sura

Rzecznik prasowy DWOT

Załączniki

powiązane informacje

Trenuj z Wojskiem w ferie
SP Sonda,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Wydarzenia,  Zdrowy styl życia,  CSWOT 
Ćwiczenie AMPER 22 PGE Dystrybucja, służb i WOT na Podlasiu
Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Lokalne,  Wydarzenia 
Już rok wspieramy SG w ochronie granicy RP
#SilneWsparcie,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Lokalne,  Wydarzenia 
Kolejna Wielkanoc na straży granicy RP
#SilneWsparcie,  Społeczne,  Tradycja,  Ukraina,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Klisz