Alarmowe stawiennictwo na Podlasiu

 

W poniedziałek, 8 listopada, od godziny 15.00 żołnierze OT dwóch batalionów lekkiej piechoty (Białystok i Hajnówka) z 1 Podlaskiej Brygady OT zostali wezwani do swoich jednostek w trybie alarmowym.

Dzięki zrozumieniu ze strony pracodawców żołnierzy OT powołanie objęło blisko 1000 żołnierzy. Delegowanie żołnierzy OT, będących na co dzień pracownikami wszystkich sektorów gospodarki, jest znaczącym wkładem w bezpieczeństwo naszego Państwa.

Powołani żołnierze, wzmocnią dotychczasowe działania w ramach operacji "Silne Wsparcie", której dewiza brzmi „Lokalizuj – Izoluj – Zabezpiecz – Przekaż”.

Każdy żołnierz,  składając przysięgę zobowiązuje się stać na straży bezpieczeństwa i nienaruszalności granic Polski. Dziś w obliczu narastania niepokojących zjawisk na granicy polsko-białoruskiej, wszyscy żołnierze stoją przed niełatwym zadaniem umacniania wolności Rzeczypospolitej. W odpowiedzi na rozwijającą się sytuację kryzysową w pasie przygranicznym w części brygad OT wprowadzony został alert gotowości. Czas stawiennictwa wynosi 6 godzin dla jednostek których SRO leży przy granicy z Białorusią, 12 i 24 godziny dla jednostek znajdujących się we wschodniej i centralnej części kraju. 

 

 

Zespół prasowy WOT

Załączniki