Biologia i technologia w służbie WOT

 

Patrole konne WOT zostały dzisiaj skierowane do zabezpieczenia granicy państwowej na kierunku wschodnim. Te działania to operacjonalizowanie idei wykorzystania „biologii i technologii” w służbie. Patrole konne są szczególnie przydatne w trudnych warunkach terenowych jakie występują na granicy z Białorusią.

Doskonała mobilność w trudnym terenie, szybkość przemieszczania, możliwość juczenia i transportu dodatkowego wyposażenia, duży zasięg działania, głębokość obserwacji oraz błyskawiczna reakcja na zagrożenie – to zestaw cech, które zadecydowały o skierowaniu patroli konnych WOT na wsparcie Straży Granicznej w zabezpieczeniu granicy z Białorusią.

Patrole konne to kolejny obszar działania w ramach operacji pk. „Silne Wsparcie” jaką od przeszło miesiąca prowadzą Wojska Obrony Terytorialnej. Dzięki wykorzystaniu koni żołnierze WOT jeszcze bardziej efektywnie będą mogli wspierać działania funkcjonariuszy Straży Granicznej na granicy z Białorusią.

Program wykorzystania koni między innymi do juczenia jest pilotażowo rozwijany przez 2 Lubelską Brygadę OT.

płk Marek Pietrzak
Rzecznik prasowy WOT

Załączniki

powiązane informacje

Kolejna Wielkanoc na straży granicy RP
#SilneWsparcie,  Społeczne,  Tradycja,  Ukraina,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Klisz 
Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Kurs AGRYKOLA,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Terytorialsi w stałej gOTowości - KOP-22
Kukuła,  #SilneWsparcie,  Szkolenia i ćwiczenia,  Uchodźcy,  Szkolenie w SRO 
Już rok wspieramy SG w ochronie granicy RP
#SilneWsparcie,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Lokalne,  Wydarzenia