#SilneWsparcie mieszkańców Podlasia

 

Terytorialsi od trzech tygodni prowadzą operację pk. SILNE WSPARCIE. Od samego początku największy wysiłek skupiony jest na wsparcie mieszkańców strefy objętej stanem wyjątkowym. W środę żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomogli mieszkance gminy Gródek w transporcie do lekarza.

Codziennie mobilne zespoły terytorialsów docierają bezpośrednio do władz samorządowych oraz mieszkańców 115 miejscowości objętych stanem wyjątkowym. Podczas jednego z takich spotkań sołtys zgłosił żołnierzom potrzebę udzielenia pomocy w dotarciu do lekarza. W środę terytorialsi zawieźli mieszkankę gminy Gródek na badanie do Białegostoku. W drodze asystował żołnierz z uprawnieniami ratownika KPP wyposażony w plecak sanitariusza.

W czwartek żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wsparli ośrodki pomocy społecznej w Krynkach i Szudziałowie w dostawie 7 ton żywności.

Od 3 września br. żołnierze WOT prowadzą operację SILNE WSPARCIE w województwach podlaskim i lubelskim. Jej celem jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnych z rejonu przygranicznego na zagrożenia o charakterze hybrydowym.

kpt. Łukasz WILCZEWSKI
Oficer prasowy 1 Podlaskiej Brygady OT

Załączniki

powiązane informacje

Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Agrykola,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Terytorialsi w stałej gOTowości - KOP-22
Kukuła,  #SilneWsparcie,  Szkolenia i ćwiczenia,  Uchodźcy,  Szkolenie w SRO 
Już rok wspieramy SG w ochronie granicy RP
#SilneWsparcie,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Lokalne,  Wydarzenia 
Razem Przeciw Dezinformacji
#SilneWsparcie,  Porozumienia