#SilneWsparcie dla Lubelszczyzny

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT w ramach operacji pk. "Silne Wsparcie" spotkali się dzisiaj z mieszkańcami miejscowości Kodeń oraz sołtysami lokalnych miejscowości.

Wczoraj (3 września, piątek) żołnierze z Podlasia i Lubelszczyzny spotykali się z samorządowcami i liderami lokalnych społeczności. Celem spotkań było poznanie potrzeb wsparcia, tak aby jak przyszłe działania były jak najbardziej efektywne.

Od piątku żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzą operację "Silne Wsparcie". Głównym celem tych działań jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnych w rejonie przygranicznym na kryzys o charakterze hybrydowym.

W działania są zaangażowani żołnierze 1 Podlaskiej Brygady OT, 2 Lubelskiej Brygady OT, w najbliższych dniach do działań wejdą też specjaliści Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT.

Od czwartku w przygranicznym pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, zaczął obowiązywać stan wyjątkowy. Obejmuje on 183 miejscowości. Został  wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

płk Marek Pietrzak
Rzecznik prasowy WOT

Załączniki

powiązane informacje

Kolejna Wielkanoc na straży granicy RP
#SilneWsparcie,  Społeczne,  Tradycja,  Ukraina,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Klisz 
Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Kurs AGRYKOLA,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Terytorialsi w stałej gOTowości - KOP-22
Kukuła,  #SilneWsparcie,  Szkolenia i ćwiczenia,  Uchodźcy,  Szkolenie w SRO 
Już rok wspieramy SG w ochronie granicy RP
#SilneWsparcie,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Lokalne,  Wydarzenia