Drugi dzień operacji #SilneWsparcie

Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady OT w ramach operacji pk. "Silne Wsparcie" zrealizowali dzisiaj prelekcję na temat zasad bezpieczenstwa dla dzieci w Domu Dziecka w Białowieży. 

Wczoraj (3 września, piątek) żołnierze z Podlasia i Lubelszczyzny spotykali się z samorządowcami i liderami lokalnych społeczności. Celem spotkań było poznanie potrzeb wsparcia, tak aby jak przyszłe działania były jak najbardziej efektywne.

Dzisiaj, w dzień wolny od pracy, zespoły żołnierzy udały się m. in. do takich placók jak DOm Dziecka w Białowieży. Żołnierze spotykają się również z sołtysami podlaskich wsi.

Od piątku żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzą operację "Silne Wsparcie". Głównym celem tych działań jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnych w rejonie przygranicznym na kryzys o charakterze hybrydowym.

W działania są zaangażowani żołnierze 1 Podlaskiej Brygady OT, 2 Lubelskiej Brygady OT, w najbliższych dniach do działań wejdą też specjaliści Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT.

Od czwartku w przygranicznym pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, zaczął obowiązywać stan wyjątkowy. Obejmuje on 183 miejscowości. Został  wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

płk Marek Pietrzak 
Rzecznik prasowy WOT

Załączniki

powiązane informacje

Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Agrykola,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Terytorialsi w stałej gOTowości - KOP-22
Kukuła,  #SilneWsparcie,  Szkolenia i ćwiczenia,  Uchodźcy,  Szkolenie w SRO 
Już rok wspieramy SG w ochronie granicy RP
#SilneWsparcie,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Lokalne,  Wydarzenia 
Razem Przeciw Dezinformacji
#SilneWsparcie,  Porozumienia