Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT nadal w akcji przeciwpowodziowej - duża galeria

 

Niedziela – wybory prezydenckie, ale też dalszy ciąg działań żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytorialsi działają na terenie powiatów rzeszowskiego, przemyskiego, przeworskiego oraz jasielskiego. Zaangażowanych jest ponad 330 żołnierzy z 5 batalionów lekkiej piechoty WOT z powiatów rzeszowskiego, niżańskiego, dębickiego, jarosławskiego oraz sanockiego.

Sytuacja jest rozwojowa. Na wniosek wojewody podkarpackiego od rana do 22 miejscowości na Podkarpaciu skierowano po 10 żołnierzy z 3.PBOT. Dysponentami są komendanci straży pożarnej. Żołnierze wspólnie z druhami udają się do wskazanych gospodarstw domowych celem udzielenia wsparcia gospodarzom.

Wczoraj w godzinach wieczornych Jasło nawiedziły ulewne deszcze. Doszło do ogromnych powodzi i ludzkich tragedii.  Dziś rano dowódca podkarpackich terytorialsów skierował do powiatu jasielskiego zespół zadaniowy w składzie 100 żołnierzy oraz 7 samochodów ciężarowych z dodatkowym sprzętem ratowniczym.

W miejscowości Siedleczka w gminie Kańczuga działa ok. 40 terytorialsów z rzeszowskiego batalionu WOT i pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia. Żołnierze usuwają potężne zniszczenia popowodziowe w indywidualnych gospodarstwach. Do dyspozycji mają 3 samochody ciężarowe oraz piły spalinowe.

Dzisiaj też ok. 50 terytorialsów jest w gotowości do udzielenia wsparcia żołnierzom z 3. Batalionu Inżynieryjnego z Niska. Przygotowani są do działania w 4 lokalizacjach, w gminie Krzywcza, Markowa oraz w miejscowościach Huta Brzuska i Handzlówka.

****

Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z celów i część misji naszej formacji.  Pomoc społeczeństwu w sytuacjach kryzysowych stawiana jest na pierwszym miejscu.  „Jesteśmy z Wami na dobre i na złe czasy”.

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

 

kpt. Witold SURA
Rzecznik prasowy
3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

Załączniki

powiązane informacje

COMBAT MEDIC: Ostrzelany konwój medyczny na toruńskim poligonie.
Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Międzynarodowe 
Nowe zadania dla Wojsk Obrony Terytorialnej
Zarządzanie Kryzysowe 
Nasi sąsiedzi mogą zawsze na nas liczyć. Żołnierze 16 DBOT w operacji Niezawodna Pomoc.
Niezawodna pomoc,  Zarządzanie Kryzysowe,  Ukraina,  Uchodźcy