Gala Sportu 2023 - podsumowanie sportowych zmagań Terytorialsów

Już po raz kolejny, w Wojskach Obrony Terytorialnej, odbyła się Gala Sportu – roczne podsumowanie współzawodnictwa sportowego. Zamykając ten rok sportowych zmagań w Formacji, gen. bryg. Krzysztof Stańczyk cz.p.o. Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej podkreślił, że – Sport i kultura fizyczna idą w parze ze służbą i tylko zdrowy, wysportowany fizycznie i sprawny żołnierz może osiągać wysokie wyniki. Pogratulował również osiągniętych rezultatów wyróżnionym żołnierzom.

We wtorek, 19 grudnia br. w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu odbyła się Gala Sportu – roczne podsumowanie sportowego wysiłku żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Gala ta jest nieformalnym świętem sportowców w mundurach, zawodników uprawiających różne dyscypliny sportowe, a także wszystkich Terytorialsów.

Podczas Gali uhonorowano najlepszych dowódców brygad i komendantów Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy w różny sposób wspierali swoich podwładnych w walce o najwyższe stopnie podium w 2023 r. Żołnierze rywalizowali w 10 dyscyplinach sportowych: biegach przełajowych i na orientację, strzelaniu sportowym z pistoletu oraz karabinka, pięcioboju wojskowym, biathlonie letnim, pływaniu, piłce siatkowej, crossficie oraz futsalu. Wojskowi sportowcy dzięki swojej determinacji, silnej woli oraz wsparciu przełożonych przygotowali się do rywalizacji sportowej przy jednoczesnym wykonywaniu zadań i ćwiczeń wojskowych.

Tegoroczne podium przedstawia się następująco:

  1. miejsce: 14 Zachodniopomorska Brygada OT
  2. miejsce: 3 Podkarpacka Brygada OT
  3. miejsce: 4 Warmińsko-Mazurska Brygada OT.

Bardzo ważnym punktem Gali było ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepszego sportowca Wojsk Obrony Terytorialnej. Została nim reprezentantka z 12 Wielkopolskiej Brygady OT. Drugie miejsce zajął żołnierz z 1 Podlaskiej Brygady OT, a trzecie z 18 Stołecznej Brygady OT. 

Jak podkreślił, podczas podsumowania Gali,  cz.p.o Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. bryg. Krzysztof Stańczyk - Nasi żołnierze reprezentują Wojska Obrony Terytorialnej zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Dowódcy i Komendanci, cieszę się, że rozumiecie to, że sport i kultura fizyczna idzie w parze ze służbą i tyko zdrowy, wysportowany fizycznie i sprawny żołnierz może osiągać wysokie wyniki. Jak dziś wszyscy widzimy, nasi najlepsi sportowcy, to żołnierze-ochotnicy, którzy na co dzień wykonują różne zawody, mają różne pasje. Drodzy żołnierze, kieruję w Waszą stronę wielkie ukłony za to, że znajdujecie czas i chęć do tego, aby podnosić swoją sprawność fizyczną oraz za to, że służycie w WOT. Instruktorom, Dowódcom i Komendantom serdecznie dziękuję, za to, że ich wspieracie.

Zamykając tegoroczną Galę gen. bryg. Krzysztof Stańczyk pogratulował wszystkim wyróżnionym osiągniętych rezultatów oraz zachęcił do dalszego współzawodnictwa sportowego.

Martyna Wojenka
Zespół Prasowy DWOT

Załączniki

powiązane informacje

Dowódca Terytorialsów ze świąteczną wizytą na granicy
Siły Zbrojne RP,  Granica,  Społeczne,  Tradycja,  Dowódca WOT,  Stańczyk 
Wojska Obrony Terytorialnej – podsumowanie roku 2023
Promocja oficerska,  Kwalifikacja wojskowa,  Tradycja,  Dowódca WOT,  Stańczyk,  Kooperacja,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca,  Międzynarodowe,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Sprzęt i uzbrojenie,  CSWOT 
Sympozjum wojsk obrony terytorialnej z państw wschodniej flanki NATO
Międzynarodowe,  Wydarzenia,  Kooperacja,  Współpraca,  Siły Zbrojne RP,  Stańczyk,  Dowódca WOT 
Mistrzostwa WOT w Biatlonie Letnim
Szkolenia i ćwiczenia,  Lokalne,  Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Zdrowy styl życia