Wielkopolscy Terytorialsi trenowali z legendą sportu w Kobylinie

Żołnierze wielkopolskiej „Dwunastki” sprawdzili swoje umiejętności i kondycję fizyczną podczas zawodów bulgarian bag. Oceniał ich Iwan Iwanow – zapaśnik i twórca techniki worka bułgarskiego.

Wojsko wyznaje zasadę „w zdrowym ciele – zdrowy duch”, dlatego między innymi żołnierze dbają o swoją tężyznę fizyczną. Ponadto, sprawność i ruch, to nieodzowne atrybuty służby wojskowej, o które trzeba dbać. Sport krzewi również poczucie jedności z zespołem a także kształtuje charakter, co z kolei świetnie przekłada się na leadership (przywództwo).

Żołnierze z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej sprawdzili swoją siłę i wytrzymałość podczas jednego z bloków treningowych mistrzostw Polski „Bulgarian Bag Championship”. Worek bułgarski poprawia szybkość, wytrzymałość, siłę, koordynację ruchów i szeroko rozumianą gibkość. Tę dyscyplinę stworzył i rozpropagował legendarny, bułgarski zawodnik zapasów- Iwan Iwanow.

Głównym celem naszych zajęć było pokazanie możliwości wykorzystania innowacyjnego systemu treningowego SUPLES, w celu rozwoju cech motorycznych podnoszących sprawność. Jako żołnierze, jesteśmy zobowiązani do stałego utrzymywania kondycji fizycznej na odpowiednim poziomie.

– tłumaczy kpt. Tomasz WAŚCIŃSKI z 12 WBOT, prezes klubu „RANGER”.

Pomysłodawcą mistrzostw Polski w tej dyscyplinie są członkowie klubu sportowego „RANGER” w Kobylinie. Iwanow to nie tylko zawodnik, ale i były trener kadry olimpijskiej USA w zapasach, pod wodzą którego kadra  odniosła największe sukcesy w historii. W zeszłym roku został mianowany na dyrektora generalnego USA Wrestling. Iwanow, który od ponad 25 lat mieszka w USA, jest także twórcą Suples Training System, który przebojem wkradł się do klubów fitness na  całym świecie. W tej chwili, tego typu worki można znaleźć w niemal każdej siłowni czy Sali treningowej.

por. Anna JASIŃSKA-PAWLIKOWSKA
Oficer Prasowy 12 Wielkopolskiej Brygady OT

Załączniki

powiązane informacje

Gala Sportu 2023 - podsumowanie sportowych zmagań Terytorialsów
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia,  Stańczyk,  Dowódca WOT,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca 
Mistrzostwa WOT w Biatlonie Letnim
Szkolenia i ćwiczenia,  Lokalne,  Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Zdrowy styl życia 
Siła i wytrzymałość - Mistrzostwa WOT w crossficie
Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Zdrowy styl życia 
Mistrzostwa Wojska Polskiego w Pływaniu
Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia