Mistrzostwa WOT w Biatlonie Letnim

 

W dn. 26-30 lipca br. w Ośrodku Szkolenia Piechoty Górskiej Duszniki odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w biathlonie letnim. Celem było wyłonienie najlepszych żołnierzy-sportowców WOT w tej kategorii oraz propagowanie zdrowego stylu życia i sprawności fizycznej wśród żołnierzy. W kwalifikacji generalnej zwyciężyła 11 Małopolska Brygada OT.

Pod koniec lipca br. Pion Szkolenia Dowództwa WOT wraz z Dowódcą 16 Śląskiej Brygady OT przeprowadził Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w biathlonie letnim. To już kolejne tego typu zawody, w których rywalizowali Terytorialsi z całej Polski. Na linii startu stanęło 130 zawodników z 20 drużyn, w tym 31 kobiet. Każda drużyna składała się z 7 osób. Zawody trwały trzy dni i ważne dla uczestniczących w nich żołnierzy było odpowiednie rozłożenie sił, współpraca i umiejętność szybkiej regeneracji.

Takie zawody to jedna z form szlifowania kultury fizycznej , absolutnie ważna dla żołnierza – podkreślił Dowódca 16 DBOT płk Artur Barański, gospodarz zawodów.

Żołnierze rywalizowali w kategoriach: bieg sprinterski (na trasie 3 km), bieg pościgowy (na trasie 7,5 km) oraz bieg sztafetowy (na łącznej trasie 12 km). W klasyfikacji generalnej zawodów pierwsze miejsce zajęła 11 Małopolska Brygada OT, drugie miejsce zdobyli przedstawiciele gospodarzy – żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady OT, trzeci stopień podium przypadł reprezentantom 9 Łódzkiej Brygady OT.

Celem zawodów było nie tylko wyłonienie najlepszych żołnierzy-sportowców w tej kategorii, ale również propagowanie zdrowego stylu życia oraz inspirowanie żołnierzy i środowisk wojskowych do podnoszenia i utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej.

Jak zaznacza p. Edyta, żołnierz zwycięskiego teamu z 11 MBOT - Biathlon letni to jedna z moich ulubionych, ciekawszych i najbardziej ekscytujących dyscyplin w Wojsku Polskim. Jako zawodnik 11MBOT brałam udział we wszystkich edycjach Mistrzostw WOT w biathlonie letnim. Na te zawody nie idzie się z marszu, trzeba się przygotować. Z roku na rok poziom wytrenowania żołnierzy wzrasta. Wyniki pokazują, że rywalizacja z roku na rok jest dużo większa a konkurencja o wiele mocniejsza. Trudne warunki na zawodach upewniają nas w przekonaniu o mocnych charakterach naszych żołnierzy. Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich zawodników i podziękowania za fantastyczne przygotowanie zawodów dla organizatorów.

Zawody w biathlonie letnim cieszą się coraz większym zainteresowaniem żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, co przekłada się na zwiększenie poziomu rywalizacji oraz ilości biorących w nich udział żołnierzy.  

 

mjr Witold SURA
Rzecznik Prasowy DWOT

powiązane informacje

Gala Sportu 2023 - podsumowanie sportowych zmagań Terytorialsów
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia,  Stańczyk,  Dowódca WOT,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca 
Siła i wytrzymałość - Mistrzostwa WOT w crossficie
Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Zdrowy styl życia 
Mistrzostwa Wojska Polskiego w pływaniu
Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP 
Najlepsi pływacy WOT zmierzyli się w Zegrzu
Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Zdrowy styl życia