180 osób na "Trenuj z Wojskiem" w CSWOT

W minioną sobotę (28 stycznia 2023r) Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło ferie w wyjątkowy sposób. Nauka taktycznej pierwszej pomocy, rzut granatem, strzelanie, survival, sztuki walk to tylko kilka z wielu punktów szkoleniowych przygotowanych przez toruńskie centrum w ramach akcji „Trenuj z Wojskiem”. W szkoleniu udział wzięło blisko 180 uczestników, w tym między innymi zawodowi żużlowcy z Toruńskiego „Apatora” oraz Hokeiści z KH Energa Toruń.

Projekt „Trenuj z Wojskiem” jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie oraz pytania kierowane do Ministerstwa Obrony Narodowej i jednostek wojskowych dotyczące jednodniowych szkoleń w zakresie obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Dla CSWOT była to pierwsza edycja tego szkolenia, w ramach której przygotowaliśmy szkolenie dla blisko 180-uczestników. Cieszymy się także, że pomimo napiętego grafiku treningowego w akcji „Trenuj z Wojskiem” wzięli udział także zawodowi hokeiści i żużlowcy. Ich udział jasno pokazuje, że umiejętności proobronne potrzebne są każdemu człowiekowi, niezależnie od wykonywanej przez niego codziennej pracy.

- powiedział płk Edward Chyła Komendant Centrum Szkolenia WOT.

W programie realizowanych w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej szkoleń znalazły się zajęcia z: posługiwania się bronią, podstaw survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania masek przeciwgazowych, rzutu granatem, pomocy medycznej oraz pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego. 

Kontakt z bronią czy inne tego typu rzeczy wzbudzają troszeczkę adrenaliny, u nas w czasie sezonu mamy jej aż ponadto... Zobaczymy więc co za niespodzianki dla nas Panowie tutaj szykują.

- dodał Paweł Przedpełski zawodnik KS Toruń.

***

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

Zespół prasowy DWOT

Załączniki

powiązane informacje

"Odpal i zapomnij" - Terytorialsi strzelali z ppk. JAVELIN
Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca,  Klisz,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie 
Trenuj z Wojskiem w ferie
SP Sonda,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Wydarzenia,  Zdrowy styl życia,  CSWOT 
Kurs obserwatorów ognia – nowoczesne kwalifikacje dla Terytorialsów
Kwalifikacja wojskowa,  Szkolenia i ćwiczenia,  Wydarzenia,  CSWOT 
Historyczny wyczyn CSWOT
Wyróżnienia,  Wydarzenia,  CSWOT