Jesteśmy wojskową rodziną

Tworzymy wspólnotę o tak silnych więziach, że większość z nas identyfikuje naszą społeczność jako drugą rodzinę - powiedział dowódca Terytorialsów generał broni Wiesław Kukuła, witając gości podczas spotkania opłatkowego w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej wirusem COVID-19, 14 grudnia 2022 przy wigilijnym stole w Zegrzu, z opłatkiem w ręku, spotkali się żołnierze Wojska Polskiego noszący na ramieniu symbol Polski Walczącej - „Kotwicy”, pracownicy wojska formacji oraz zaszczytni goście – nasi Bohaterowie - kombatanci walk o wolną Polskę! 

Jak zaznaczył podczas wigilijnego spotkania dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. broni Wiesław Kukuła:

Święta mają wielowymiarową symbolikę. Dla mnie i dla większości z nas tutaj obecnych Święta Bożego Narodzenia zawsze maja pewien wymiar rodzinny – kiedy dotykamy znaczenia więzi rodzinnych, z których czerpiemy energię do życia, jak również do naszej służby. Jest jednak taki powód, dla którego tę wigilię obchodzimy dwukrotnie w czasie roku. Rodzinnie – blisko naszych bliskich, z którymi wiążą nas więzi krwi, jak również w gronie służbowym pośród ludzi w mundurach. Bo sami tworzymy wspólnotę o tak sinych więziach, że większość z nas identyfikuje naszą społeczność jako drugą rodzinę. (…) Ja sam jestem bardzo dumy, że od ponad 30 lat przynależę do tej wspaniałej rodziny ludzi w mundurach.

Było to już piąte spotkanie opłatkowe w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej i po raz kolejny miało ono wymiar spotkania międzypokoleniowego. Szczególnymi gośćmi pośród wojskowej rodziny byli jak zwykle kombatanci, żołnierze Armii Krajowej oraz powojennych organizacji niepodległościowych na czele z wiceprezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Panem Rafałem Obarzankiem.

Podczas spotkania szczególnym odznaczeniem - Krzyżem XXX - lecia Ordynariatu Polowego odznaczeni zostali dowódca WOT - gen. broni Wiesław Kukuła oraz jego zastępca gen. bryg. Maciej Klisz.

mjr Witold Sura
Rzecznik prasowy DWOT

Załączniki

powiązane informacje

Kolejna Wielkanoc na straży granicy RP
#SilneWsparcie,  Społeczne,  Tradycja,  Ukraina,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Klisz 
Terytorialsi na Westerplatte oddali hołd obrońcom Ojczyzny
Kukuła,  Społeczne,  Tradycja,  Lokalne,  Wydarzenia 
WOT świętował 6-lecie powstania
Tradycja,  Wydarzenia,  Klisz 
6-lecie WOT w Rzeszowie
Tradycja,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Sprzęt i uzbrojenie