Jesteśmy wojskową rodziną

Tworzymy wspólnotę o tak silnych więziach, że większość z nas identyfikuje naszą społeczność jako drugą rodzinę - powiedział dowódca Terytorialsów generał broni Wiesław Kukuła, witając gości podczas spotkania opłatkowego w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej wirusem COVID-19, 14 grudnia 2022 przy wigilijnym stole w Zegrzu, z opłatkiem w ręku, spotkali się żołnierze Wojska Polskiego noszący na ramieniu symbol Polski Walczącej - „Kotwicy”, pracownicy wojska formacji oraz zaszczytni goście – nasi Bohaterowie - kombatanci walk o wolną Polskę! 

Jak zaznaczył podczas wigilijnego spotkania dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. broni Wiesław Kukuła:

Święta mają wielowymiarową symbolikę. Dla mnie i dla większości z nas tutaj obecnych Święta Bożego Narodzenia zawsze maja pewien wymiar rodzinny – kiedy dotykamy znaczenia więzi rodzinnych, z których czerpiemy energię do życia, jak również do naszej służby. Jest jednak taki powód, dla którego tę wigilię obchodzimy dwukrotnie w czasie roku. Rodzinnie – blisko naszych bliskich, z którymi wiążą nas więzi krwi, jak również w gronie służbowym pośród ludzi w mundurach. Bo sami tworzymy wspólnotę o tak sinych więziach, że większość z nas identyfikuje naszą społeczność jako drugą rodzinę. (…) Ja sam jestem bardzo dumy, że od ponad 30 lat przynależę do tej wspaniałej rodziny ludzi w mundurach.

Było to już piąte spotkanie opłatkowe w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej i po raz kolejny miało ono wymiar spotkania międzypokoleniowego. Szczególnymi gośćmi pośród wojskowej rodziny byli jak zwykle kombatanci, żołnierze Armii Krajowej oraz powojennych organizacji niepodległościowych na czele z wiceprezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Panem Rafałem Obarzankiem.

Podczas spotkania szczególnym odznaczeniem - Krzyżem XXX - lecia Ordynariatu Polowego odznaczeni zostali dowódca WOT - gen. broni Wiesław Kukuła oraz jego zastępca gen. bryg. Maciej Klisz.

mjr Witold Sura
Rzecznik prasowy DWOT

Załączniki

powiązane informacje

Kolejna Wielkanoc na straży granicy RP
#SilneWsparcie,  Społeczne,  Tradycja,  Ukraina,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Klisz 
Terytorialsi na Westerplatte oddali hołd obrońcom Ojczyzny
Kukuła,  Społeczne,  Tradycja,  Lokalne,  Wydarzenia 
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej ma swój Sztandar
Dowódca WOT,  Stańczyk,  Wydarzenia,  Tradycja 
Kolejne przysięgi Terytorialsów już w ten weekend - zapowiedź
Wydarzenia,  Przysięgi,  Tradycja