Mistrzostwa Wojska Polskiego w Pływaniu

17 listopada br. zakończyły się dwudniowe Mistrzostwa Wojska Polskiego w Pływaniu, które tym razem odbyły się w Zegrzu. Organizatorem zawodów było Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła 12 Dywizja Zmechanizowana, drugie wywalczyła Marynarka Wojenna a brąz przypadł 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Terytorialsi odnieśli zaś sukcesy indywidualne.

W zawodach, brało udział dziesięć reprezentacji wystawionych przez poszczególne rodzaje Sił Zbrojnych RP, cztery dywizje oraz szkolnictwo wojskowe. W rywalizacji uczestniczyło 120 zawodników i zawodniczek. Wojska Obrony Terytorialnej reprezentowali żołnierze zawodowi i pełniący terytorialną służbę wojskową.

Żołnierze konkurowali w dwudziestu kategoriach, indywidualnie kobiety i mężczyźni na dystansach 50 i 100 m w czterech stylach: dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Zawodnicy walczyli również w trzech sztafetach: dwie sztafety mężczyzn w stylu dowolnym i zmiennym oraz jedna sztafeta kobiet w stylu dowolnym.

Jak podkreślił szef Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Dowództwa WOT – Marek OLESZCZUK - Dbałość o sprawność fizyczną jest obowiązkiem każdego żołnierza w czynnej służbie wojskowej. Tego typu przedsięwzięcia jak mistrzostwa w pływaniu motywują każdego kto nosi mundur Wojska Polskiego do regularnej pracy nad swoją kondycją psychofizyczną. Dzięki współzawodnictwu sportowemu duch walki nie zanika w Siłach Zbrojnych RP.

Terytorialsi w ogólnej klasyfikacji zajęli czwarte miejsce. Żołnierze reprezentujący WOT odnieśli sukcesy w kategoriach indywidualnych. Złoty medal wywalczyła kpr. OT w konkurencji 50 m stylem dowolnym w kat. K-35. Na drugim stopniu podium żołnierze WOT stawali czterokrotnie a raz zajęli zaszczytne trzecie miejsce.

Drużynowa klasyfikacja:

I miejsce – 12 Dywizja Zmechanizowana

II miejsce – Marynarka Wojenna

III miejsce – 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej

IV miejsce – Wojska Obrony Terytorialnej

V miejsce – 18 Dywizja Zmechanizowana

VI miejsce – Siły Powietrzne

VII miejsce – 16 Dywizja Zmechanizowana

VIII miejsce – Inspektorat Wsparcia SZ

IX miejsce – Uczelnie Wojskowe

X miejsce – Dowództwo Garnizonu Warszawa

 

 

mjr Witold SURA
Rzecznik Prasowy DWOT

Załączniki

powiązane informacje

Gala Sportu 2023 - podsumowanie sportowych zmagań Terytorialsów
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia,  Stańczyk,  Dowódca WOT,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca 
Wielkopolscy Terytorialsi trenowali z legendą sportu w Kobylinie
Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
Mistrzostwa WOT w Biatlonie Letnim
Szkolenia i ćwiczenia,  Lokalne,  Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Zdrowy styl życia 
Siła i wytrzymałość - Mistrzostwa WOT w crossficie
Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Zdrowy styl życia