Broń nie ma przed nimi tajemnic

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej przeprowadziło kurs Dynamic Safety Firearms - bezpiecznego i dynamicznego posługiwania się bronią palna. W kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z różnych Brygad z całej Polski.

DSF to nasz autorski kurs, w którym szczególną uwagę zwracamy na odwzorowanie sytuacji taktycznych, które żołnierze mogą spotkać na prawdziwym polu walki. Dzięki organizowanym przez nasze centrum zajęciom szkoleni mają możliwość zyskania nowych kompetencji i umiejętności z bezpiecznego i dynamicznego posługiwania się bronią palną.

- powiedział płk Edward Chyła Komendant Centrum Szkolenia WOT.

Dynamic Safety Firearms (DSF) to pięciodniowy autorski kurs organizowany przez Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z zakresu bezpiecznego i dynamicznego posługiwania się bronią na polu walki. Jego głównym zadaniem jest odwzorowanie warunków pola walki.

Osobiście chciałem dostać się już na poprzednie edycję tego szkolenia ponieważ słyszałem o nim bardzo wiele pozytywnych opinii. Jestem zadowolony ponieważ w końcu mi się udało i było warto. Strzelania jakie tu realizujemy nie są codziennością w naszym wyszkoleniu. Dzięki nim mamy możliwość przećwiczenia prowadzenia strzelania z naszej „słabszej” ręki czy też przeprowadzenie dynamicznych strzelań do różnych celów.

- dodał uczestnik szkolenia z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT.

W ramach 5 dniowego szkolenia kursanci prowadzą strzelania zza ukrycia, w ruchu, a także w parach z wykorzystaniem karabinków jak i pistoletów. Ponadto jednym z  głównych założeń kursu jest przygotowanie każdego z kursantów do występowania w roli instruktora, dzięki czemu po powrocie do macierzystej jednostki będzie mógł on przekazywać zdobytą wiedzę następnym Terytorialsom.

W czasie kursu mamy bardzo dużo nowych rzeczy, których nie realizujemy w naszej codziennej służbie. Tutaj miałem możliwość przećwiczenia strzelania zza przesłon, w ruchu czy też strzelania ze „słabszej” tzn. lewej ręki. Kurs jest bardzo dobrze prowadzony i uważam, że każdy żołnierz powinien wziąć w nim udział.

- podsumował uczestnik kursu z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z Zegrza,

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej im. kpt. Eugeniusza Konopackiego, ps. „Trzaska” w Toruniu realizuje swoje zadania już od 2018 roku. Jest to jednostka dynamicznie rozwijająca się z wysokim stanem ukompletowania kadry szkoleniowej. Zajmuje się przygotowaniem żołnierzy, zarówno Terytorialnej Służby Wojskowej, jak i żołnierzy zawodowych, do funkcji dowódczych oraz instruktorsko-specjalistycznych w strukturach Brygad Obrony Terytorialnej.

ppor. Krzysztof WÓJCIK
Oficer prasowy Centrum Szkolenia WOT

Załączniki

powiązane informacje

Zakończono pierwszy w Polsce kurs instruktorów WARMATE
Szkolenia i ćwiczenia,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie 
M72 strzeliło po raz pierwszy
Szkolenia i ćwiczenia,  Siły Zbrojne RP,  Klisz,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie,  Innowacje 
"Odpal i zapomnij" - Terytorialsi strzelali z ppk. JAVELIN
Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca,  Klisz,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie 
Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Kurs AGRYKOLA,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie