Terytorialsi dostosowują się do aktualnej sytuacji i potrzeb

 

Do najważniejszych zadań jakie realizuje aktualnie 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej należą szkolenia, współpraca ze Strażą Graniczną w zakresie ochrony granicy państwa oraz wsparcie wojewodów, samorządów i instytucji, odpowiedzialnych za organizację pomocy uchodźcom z Ukrainy.

18 marca giżyccy Terytorialsi, uczestniczyli w kolejnym załadunku transportu humanitarnego z Ełku na Ukrainę organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej. Do tej pory wyjechało już 11 ciężarówek z lekami, żywnością i środkami opatrunkowymi. Żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku brali udział w każdej wysyłce! Wszystkie transporty trafiają do miejsc przeładunkowych na Ukrainie, gdzie dary przepakowywane są do mniejszych samochodów i rozwożone po całym terytorium Ukrainy.

por. Paulina Kacprzycka
Rzecznik prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT

Załączniki

powiązane informacje

365 dni wsparcia Ukrainy
Niezawodna pomoc,  Ukraina,  Siły Zbrojne RP,  Uchodźcy,  Klisz 
Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Kurs AGRYKOLA,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Polsko-kanadyjska współpraca i pomoc
Niezawodna pomoc,  Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Wydarzenia,  Uchodźcy