WOT nie zwalnia tempa – rusza kolejny intensywny rok szkoleniowy.

 

WOT nie zwalnia tempa – rusza kolejny intensywny rok szkoleniowy.

W ten weekend w całej Polsce szkolić się będzie blisko 10 tysięcy żołnierzy WOT, co stanowi niemalże 1/3 całego stanu osobowego formacji. Nowy rok to nowe wyzwania i czas intensywnego szkolenia.

Już w piątek, 14 stycznia, inicjujemy nowy rok szkoleniowy. W trzech województwach: małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim powoływani są nowi żołnierze – ochotnicy, którzy rozpoczną szkolenie podstawowe i wyrównawcze. Równolegle swoje szkolenie kontynuują uczniowie i studenci w ramach projektu „FERIE Z WOT”.

Jako, że terytorialność jest wpisana w DNA żołnierzy WOT, wszystkie jednostki rozpoczęły szkolenie w SRO (Stałych Rejonach Odpowiedzialności), gdzie na co dzień jak i w sytuacjach kryzysowych będą wykonywały zadania zgodnie z przeznaczeniem wspierając przy tym lokalną społeczność.

Styczeń to także czas szkoleń zintegrowanych m.in. na poligonach w Nowej Dębie i Wędrzynie oraz szkoleń specjalistycznych, podczas których żołnierze podnoszą swoje umiejętności i zdobywają nowe kompetencje. Działania rozpoznawcze, taktyka w terenie zurbanizowany czy kurs nawigatorów to tylko niektóre obszary, w które swoje umiejętności doskonalą Terytorialsi.

Tysiące żołnierzy, kilkaset zadań i kilkadziesiąt placów ćwiczeń – pierwszy szkoleniowy weekend w WOT wystartował!

 

Zespół prasowy WOT

Załączniki

powiązane informacje

Ruszają Ferie z WOT
Kwalifikacja wojskowa,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zaciąg,  Lokalne,  Powołanie,  Szkolenie w SRO 
Styczniowe weekendy pełne szkoleń.
Szkolenia i ćwiczenia,  CSWOT,  Powołanie,  Szkolenie w SRO 
Rozpoczynamy intensywny rok szkoleniowy
Szkolenia i ćwiczenia,  Powołanie,  Szkolenie w SRO 
Terytorialsi w gOTowości do energetycznego wsparcia administracji publicznej
Porozumienia,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Lokalne,  Sprzęt i uzbrojenie,  Innowacje,  Szkolenie w SRO