Pułkownik Zbigniew Targoński - dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej
10.12.2021

Pułkownik Zbigniew Targoński - dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej

 

Najważniejsi są dla mnie ludzie i rozbudowa brygady. To w ludziach tkwi siła, dzięki której możemy służyć lokalnej społeczności. Chcę być dowódcą, który wzbudza zaufanie i daje przykład. Zdecydowanie bliższe mojemu sercu jest motto „za mną!” a nie „na przód!” – podkleśla nowy dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Zbigniew Targoński.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki  we Wrocławiu, na Wydziale Inżynierii Wojskowej oraz Akademii Obrony Narodowej, gdzie ukończył studia magisterskie oraz podyplomowe studia operacyjno-taktyczne. Na swoim koncie ma także wiele kursów doskonalących. Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 5. Brygadzie Pancernej „Skorpion” w Opolu.

Przez ponad 20 lat służył na stanowiskach dowódczo-sztabowych, w wojskach operacyjnych, w tym w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Pułkownik TARGOŃSKI pełnił służbę także w Stanach Zjednoczonych w dowództwie Allied Command  Transformation (czyli w Dowództwie ds. Transformacji).

Uczestniczył w misji stabilizacyjnej w Afganistanie, gdzie kierował  żołnierzami polskimi  i amerykańskimi. Jego zadaniem było prowadzenie analiz, które miały wspierać dowódcę Polskiego Kontyngentu Wojskowego w prowadzeniu działań związanych ze stabilizacją bezpieczeństwa w prowincji Ghazni.

Od 2017 służył w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej.

W środę, 1 grudnia br., objął obowiązki dowódcy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

por. Anna Jasińska-Pawlikowska
Oficer prasowy 12 Wielkopolskiej Brygady OT

powiązane informacje

Przekazanie obowiązków dowódcy 1 Podlaskiej Brygady OT
Kadrowe,  Lokalne,  Wydarzenia 
Wojsko gOTowe na kobiety
Kadrowe,  Społeczne,  Innowacje 
Batalion WOT w Opolu
Kukuła,  Kadrowe,  Tradycja,  Lokalne,  Wydarzenia 
Nowy rzecznik prasowy DWOT
Kadrowe