Pułkownik Michał Małyska – dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
26.10.2021

Pułkownik Michał Małyska – dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

 

8 października br. w Rzeszowie odbyło się przekazanie obowiązków na stanowisku dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pułkownik Michał Małyskajest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych (1997), studiów podyplomowych Akademii Obrony Narodowej (2007), kursu NATO Staff Officer Defense Planning w szkole NATO w Oberammergau w Niemczech (2014) oraz Akademii Obrony NATO w Rzymie (2018).

W latach 1997-2011 pełnił służbę w strukturach 3 Brygady Zmechanizowanej. W tym czasie realizował zadania w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR Międzynarodowych Sił Zadaniowych – Wschód, w strukturze amerykańskiej brygady.

Od roku 2012 do 2014 wykonywał obowiązki służbowe w Dowództwie Wojsk Lądowych w Wydziale Planowania Zobowiązań Sojuszniczych NATO. Po ukończeniu "NATO Staff Officer Defense Planning Course" w szkole NATO w Oberammergau w Niemczech rozpoczął służbę w Dowództwie Generalnym Rodzaju Sił Zbrojnych w Oddziale Inicjatyw Międzynarodowych i Zobowiązań Sojuszniczych.

W 2015 r. na podstawie decyzji Ministra Obrony Narodowej w sprawie powołania Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady w Lublinie, pełnił funkcję sekretarza zespołu ds. Tworzenia Brygady a od 19 października 2015 r. został zastępcą szefa sztabu w Dowództwie LITPOLUKRBRIG, a następnie w 2018 roku  został awansowany na stopień pułkownika i objął stanowisko szefa sztabu tejże jednostki. Dodatkowo w brygadzie pełnił funkcję starszego oficera narodowego dla polskich żołnierzy oraz sekretarza Międzynarodowej Grupy Koordynacyjnej ds. LITPOLUKRBRIG.

„Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na mnie spoczywa, podejmując się dowodzenia 3 PBOT, wiem również, że to doskonale zorganizowany zespół do wsparcia mieszkańców Podkarpacia. Mogę wszystkich zapewnić, że tempo rozwoju w brygadzie na pewno nie spadnie ,a z pewnością jeszcze wzrośnie a poziom wyszkolenia będzie coraz wyższy – podkreśla płk Michał Małyska.

Zespół prasowy WOT

powiązane informacje

Przekazanie obowiązków dowódcy 1 Podlaskiej Brygady OT
Kadrowe,  Lokalne,  Wydarzenia 
Wojsko gOTowe na kobiety
Kadrowe,  Społeczne,  Innowacje 
Batalion WOT w Opolu
Kukuła,  Kadrowe,  Tradycja,  Lokalne,  Wydarzenia 
Nowy rzecznik prasowy DWOT
Kadrowe