płk Piotr Hałys nowym dowódcą 10 Świętokrzyskiej Brygady OT
21.07.2021

płk Piotr Hałys nowym dowódcą 10 Świętokrzyskiej Brygady OT

 

21 czerwca br. na kieleckiej Bukówce odbyło się przekazanie obowiązków na stanowisku dowódcy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W trakcie uroczystego apelu płk Grzegorz Motak przekazał obowiązki na ręce nowego dowódcy płk. Piotra Hałysa.

Nowy dowódca brygady płk Piotr Hałys jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu Wydziału Wojsk Inżynieryjnych (kierunek saperski). Był wykładowcą w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych im. J. Jasińskiego we Wrocławiu. Czterokrotnie pełnił służbę poza granicami kraju w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych w Iraku i w Afganistanie. Od 2017 roku pełnił obowiązki szefa oddziału Szkolenia Specjalistycznego w Pionie Szkolenia Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. Od 2018 roku główny specjalista w Wydziale Rozwoju i Cyberbezpieczeństwa w Departamencie Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON.

„Stawiam na kreatywność i inicjatywę podwładnych. Wierzę, że wokół mnie takich osób nie brakuje. Jestem otwarty na wszelkie propozycje i działania, które służą rozwojowi brygady i wzmacniają więzi ze społecznością lokalną. Jest dla mnie niezwykle ważne, aby wszystkie działania brygady w naszym SRO służyły wzmacnianiu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Jeśli tak się stanie, będę spełnionym dowódca.” – podkreśla płk Piotr Hałys.

 

 

Zespół prasowy DWOT

powiązane informacje

płk Edward Chyła nowym Komendantem Centrum Szkolenia WOT
Kukuła,  Kadrowe,  CSWOT