Obejrzyj na żywo - 16stka Terytorialsa


Najnowszy pomysł żołnierzy z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej to rekrutacja online i już w czwartek 22 kwietnia będzie miała kolejną odsłonę. Tym razem Terytorialsi przedstawią kuluary szkolenia podstawowego na żywo. Uczestnicząc w tym wirtualnym spotkaniu w szybki i łatwy sposób możemy dowiedzieć się jak wygląda szkolenie podstawowe żołnierzy WOT oraz na czym polega służba w naszych szeregach.
 
Z początkiem tego roku z ciekawą inicjatywą wyszli Terytorialsi z Warmii i Mazur organizując dla wszystkich chętnych rekrutację online poprzez kanał YouTube. Tak będzie i tym razem, wystarczy o wyznaczonej godzinie wejść na planowaną transmisję na żywo i już po chwili możemy uzyskać wszelkie informacje niezbędne do tego by wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej i przekonać się jak wygląda szkolenie podstawowe WOT.

- Spotkania online są skierowane do osób, które chciałyby dowiedzieć się na czym polega służba w Wojskach Obrony Terytorialnej, a w przyszłości także zasilić nasze szeregi - informuje ppłk. Artur Lichończak, Zastępca Dowódcy 4.  Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Nasze pierwsze spotkanie dotyczyło tematu samej rekrutacji, czyli jakie trzeba poczynić kroki by wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Do styczniowego spotkania każdy może wrócić, bowiem film jest nadal dostępny na kanale YT "Wojska Obrony Terytorialnej". Idziemy jednak krok dalej i tym razem przedstawimy w pigułce jak wygląda szkolenie podstawowe i z czym przyjdzie się zmierzyć nowym kandydatom.  Podczas spotkania dowiemy się jakie wyzwania czekają na ochotników, jak wygląda ich szesnaście dni szkolenia zakończone egzaminem- tzw. pętlą taktyczną.  Na zakończenie będzie oczywiście czas na zadawanie pytań, które pomogą nam rozwiać wszelkie wątpliwości i podjąć decyzję. Po zakończonej transmisji do dyspozycji zainteresowanych służbą w WOT pozostają nasi żołnierze- rekruterzy, którzy telefonicznie będą mogli udzielić wszelkich informacji.

- Jeśli posiadasz polskie obywatelstwo, jesteś pełnoletni, jesteś zdrowy fizycznie i psychicznie by pełnić służbę wojskową, jesteś niekarany, nie pełnisz innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadasz przydziału kryzysowego to zgłoś się do nas – wyjaśnia szer. Sabina Mazurek z 4.W-MBOT – Przed nami perspektywa wakacji i spędzenia ich w koszarach, w tym przypadku również mamy przygotowaną ofertę szkoleniową. Podczas najbliższego spotkania online dowiemy się jakie są możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwoju w WOT. Rekrutacja online skierowana jest do wszystkich chętnych, którzy swoją przyszłość wiążą z Wojskami Obrony Terytorialnej.

Terytorialsi z Warmii i Mazur na spotkanie online zapraszają już 22 kwietnia 2021 roku o godz. 17.00. Aby w nim uczestniczyć należy wejść na kanał YouTube i profil społecznościowy Facebook – Wojska Obrony Terytorialnej. Cała transmisja na żywo prosto z pętli taktycznej czyli egzaminu zwieńczającego szkolenie podstawowe będzie realizowana przy współpracy z Radiem Olsztyn.

Plik głosowy w załączniku: ppłk. Artur Lichończak i szer. Sabina Mazurek

Paulina Kucińska, tel: 727-041-795
Rzecznik Prasowy 4.Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej