płk Witold Bubak nowym dowódcą 6 Mazowieckiej Brygady OT
Pułkownik Witold Bubak na początku roku przejął sztandar 6MBOT z rąk dotychczasowego dowódcy płk Przemysława Owczarka.
 
Jako nowo dowodzący podjął wyzwanie przeniesienia siedziby dowództwa brygady z Warszawy do Radomia. Przed nim jednak wiele innych wyzwań: „Moje serce jest zawsze tam, gdzie służę i mieszkam. To niebywały zaszczyt i honor przejąć dowodzenie 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. To niesamowite przeżycie trzymać w dłoniach sztandar brygady, za który wszyscy wspólnie odpowiadamy" - podkreślał podczas obejmowania obowiązków pułkownik Bubak.
 
Misja 6MBOT będzie nadal kontynuowana. Przed mazowiecką brygadą nowe wyzwania i kolejne lata szkolenia. Brygada planuje rozwijać kompetencje żołnierzy. Priorytetowym obszarem działania będzie szkolenie pododdziałów brygady. Bardzo ważnym obszarem jest także współpraca z lokalną społecznością oraz rekrutacja nowych ochotników w szeregi brygady.
 
Pułkownik Witold Bubak urodził się 26 października 1972 roku w Mogilnie. W 1996 r. został absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Bema w Toruniu. Po ukończeniu szkoły oficerskiej rozpoczął służbę w 22 Dywizjonie Artylerii Mieszanej na stanowisku dowódcy plutonu. Następnie służył w 22 Batalionie Piechoty Górskiej, zajmując kolejno stanowiska dowódcy kompanii, oficera sekcji i szefa sztabu batalionu. W 2010 roku rozpoczął służbę w Dowództwie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie na stanowisku szefa sekcji WF i sportu. Od 2016 roku pełnił służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych jako starszy specjalista w Wydziale Szkolenia Ogólnowojskowego. Trzy miesiące później ppłk Bubak objął dowodzenie 24 Batalionem Lekkiej Piechoty OT, w 2017 roku - stanowisko szefa sztabu 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Rok później został wyznaczony na zastępcę dowódcy tej brygady. W połowie 2020 roku rozpoczął służbę w Dowództwie WOT na stanowisku Szefa Centrum - Taktycznego Centrum Operacyjnego. Z dniem 31 grudnia 2020 r. decyzją Ministra Obrony Narodowej został dowódcą 6 Mazowieckiej Brygady OT.
 

płk Marek Pietrzak
Rzecznik prasowy WOT

powiązane informacje

Wojsko gOTowe na kobiety
Kadrowe,  Społeczne,  Innowacje 
Batalion WOT w Opolu
Kukuła,  Kadrowe,  Tradycja,  Lokalne,  Wydarzenia 
Nowy rzecznik prasowy DWOT
Kadrowe 
Nowe Brygady Obrony Terytorialnej
Kadrowe