płk Witold Bubak nowym dowódcą 6 Mazowieckiej Brygady OT
Pułkownik Witold Bubak na początku roku przejął sztandar 6MBOT z rąk dotychczasowego dowódcy płk Przemysława Owczarka.
 
Jako nowo dowodzący podjął wyzwanie przeniesienia siedziby dowództwa brygady z Warszawy do Radomia. Przed nim jednak wiele innych wyzwań: „Moje serce jest zawsze tam, gdzie służę i mieszkam. To niebywały zaszczyt i honor przejąć dowodzenie 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. To niesamowite przeżycie trzymać w dłoniach sztandar brygady, za który wszyscy wspólnie odpowiadamy" - podkreślał podczas obejmowania obowiązków pułkownik Bubak.
 
Misja 6MBOT będzie nadal kontynuowana. Przed mazowiecką brygadą nowe wyzwania i kolejne lata szkolenia. Brygada planuje rozwijać kompetencje żołnierzy. Priorytetowym obszarem działania będzie szkolenie pododdziałów brygady. Bardzo ważnym obszarem jest także współpraca z lokalną społecznością oraz rekrutacja nowych ochotników w szeregi brygady.
 
Pułkownik Witold Bubak urodził się 26 października 1972 roku w Mogilnie. W 1996 r. został absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Bema w Toruniu. Po ukończeniu szkoły oficerskiej rozpoczął służbę w 22 Dywizjonie Artylerii Mieszanej na stanowisku dowódcy plutonu. Następnie służył w 22 Batalionie Piechoty Górskiej, zajmując kolejno stanowiska dowódcy kompanii, oficera sekcji i szefa sztabu batalionu. W 2010 roku rozpoczął służbę w Dowództwie 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie na stanowisku szefa sekcji WF i sportu. Od 2016 roku pełnił służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych jako starszy specjalista w Wydziale Szkolenia Ogólnowojskowego. Trzy miesiące później ppłk Bubak objął dowodzenie 24 Batalionem Lekkiej Piechoty OT, w 2017 roku - stanowisko szefa sztabu 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Rok później został wyznaczony na zastępcę dowódcy tej brygady. W połowie 2020 roku rozpoczął służbę w Dowództwie WOT na stanowisku Szefa Centrum - Taktycznego Centrum Operacyjnego. Z dniem 31 grudnia 2020 r. decyzją Ministra Obrony Narodowej został dowódcą 6 Mazowieckiej Brygady OT.
 

płk Marek Pietrzak
Rzecznik prasowy WOT

powiązane informacje

Generał brygady dr Krzysztof Stańczyk Dowódcą WOT
Dowódca WOT,  Kadrowe,  Stańczyk,  Wydarzenia 
Poznaj nowego rzecznika prasowego DWOT
Kadrowe,  Rzecznik prasowy 
Wojsko gOTowe na kobiety
Kadrowe,  Społeczne,  Innowacje 
Batalion WOT w Opolu
Kukuła,  Kadrowe,  Tradycja,  Lokalne,  Wydarzenia