Wystąpienie Dowódcy WOT podczas Święta Wojsk Łączności i Informatyki
18.10.2019

Wystąpienie Dowódcy WOT podczas Święta Wojsk Łączności i Informatyki

 

 

Święto Wojsk Łączności i Informatyki obchodzimy na pamiątkę wydarzenia, które nie miało wiele wspólnego z wojskiem. W 1558 roku ustanowiono pierwsze stałe połączenia pocztowe pomiędzy Krakowem a Wenecją przez Wiedeń. 461 lat temu przesyłka z Krakowa do Wenecji docierała, co pewnie trudno nam sobie wyobrazić, w ciągu 10 dni. Dzięki postępowi technicznemu dziś ta sama przesyłka – zwykle mająca formę informacji cyfrowej – tę samą drogę pokonuje w ciągu ułamka sekundy.

Dziś jest jednak dobry dzień by pamiętać nie tylko o tym fakcie. Pomimo, iż powstanie i funkcjonowanie Wojsk Łączności i Informatyki opiera się na technice to wcale nie ona pozostaje najważniejszą częścią tego systemu.

To ludzie stanowią o sile tego postępu, ich sprawność i efektywność jest zaś wypadkową kompetencji, a czasami i odwagi specyficznej grupy żołnierzy, którymi są łącznościowcy. Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki jest źródłem tych kompetencji. Kwalifikacje, którymi dzisiaj dysponuje kilkanaście tysięcy żołnierzy-łącznościowców w Wojsku Polskim narodziły się właśnie tutaj – dzięki Wam!

Szanowni oficerowie, podoficerowie, żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej, przybyłem tutaj by swoją obecnością podkreślić Wasze znaczenie i oddać Wam honor w uznaniu Waszej odpowiedzialnej misji. Życzę Wam satysfakcji z realizowanych zadań.

 

Załączniki

powiązane informacje

Zmiana na stanowisku Dowódcy – WOT ma nowego lidera
Kukuła,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Klisz 
36 tys. żołnierzy w szeregach Terytorialsów – WOT rośnie w siłę
Kukuła,  Kwalifikacja wojskowa,  Zaciąg,  Powołanie 
35 tys. żołnierzy WOT w gOTowości
Kukuła,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zaciąg 
WOT zakończył 4-letni cykl szkolenia instruktorów-snajperów
Kukuła,  Szkolenia i ćwiczenia,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie