Mistrzostwa Wojska Polskiego w pływaniu

Wychowanie fizyczne w Wojsku Polskim jest jedną z najważniejszych składowych wyszkolenia bojowego żołnierzy Sił Zbrojnych RP. Wysoka sprawność fizyczna żołnierzy jest też wyznacznikiem jakości każdej współczesnej armii. W dniach 18-19 października 2023 r. na pływalni „Areny Wojskowej” w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w pływaniu. Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej stanęła na podium!

W dniach 18-19 października 2023 r. na pływalni „Areny Wojskowej” w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w pływaniu. Do rywalizacji stanęło 114 zawodników (76 mężczyzn i 38 kobiet) z 10 grup współzawodnictwa sportowego Sił Zbrojnych RP, którzy walczyli o medale w 20 klasyfikacjach indywidualnych, 3 wyścigach sztafetowych oraz klasyfikacji zespołowej. Zawodnicy 15 razy poprawiali rekordy Wojska Polskiego w 10 konkurencjach indywidualnych oraz razy w wyścigu sztafetowym.

Tegoroczne mistrzostwa obchodzą okrągłą 20. rocznicę. Tradycje organizacji MWP w pływaniu sięgają 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy zawodnicy walczyli o miano najlepszych pływaków. Przez dwie dekady padały wyniki, które nie odstają poziomem od wyników, które uzyskują najlepsi zawodnicy w Polsce, którzy trenują zawodowo.

Konkurencje były przeprowadzone oddzielnie dla kobiet i mężczyzn w dwóch grupach wiekowych – poniżej 35 lat i powyżej 35 lat, na dystansach indywidualnie 50 m (wszyscy) i 100 m (tylko mężczyźni), stylem klasycznym i dowolnym (wszyscy) oraz stylem grzbietowymi motylkowym (tylko mężczyźni). Została także rozegrana sztafeta 4x50 m.

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA

1 miejsce: reprezentacja Marynarki Wojennej

2  miejsce: reprezentacja 12 Dywizji Zmechanizowanej

3 miejsce: reprezentacja Wojska Obrony Terytorialnej

4 miejsce: reprezentacja 11 Dywizji Kawalerii Pancernej

5 miejsce: reprezentacja Sił Powietrznych

6 miejsce: reprezentacja 16 Dywizji Zmechanizowanej

7 miejsce: reprezentacja 18 Dywizji Zmechanizowanej

8 miejsce: reprezentacja Wyższego Szkolnictwa Wojskowego

9 miejsce: reprezentacja Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych

10 miejsce: reprezentacja Dowództwa Garnizony Warszawa

Reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej w klasyfikacji drużynowej zdobyła 3 miejsce a w klasyfikacji indywidualnej 11 medali w tym 1 – złoty, 6 – srebrnych i 4 – brązowe.

Podczas tegorocznych Mistrzostw reprezentacja Wojsk Obrony Terytorialnej wyznaczyła nowy rekord Wojska Polskiego w sztafecie 4 x 50metrów stylem dowolnym kobiet.

mjr Witold SURA
Rzecznik Prasowy DWOT

Załączniki

powiązane informacje

Mistrzostwa WOT w Biatlonie Letnim
Szkolenia i ćwiczenia,  Lokalne,  Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Zdrowy styl życia 
Gala Sportu 2023 - podsumowanie sportowych zmagań Terytorialsów
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia,  Stańczyk,  Dowódca WOT,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca 
Powitanie nowego Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej
Siły Zbrojne RP,  Dowódca WOT,  Stańczyk,  Wydarzenia 
25 lat temu Polska wstąpiła w szeregi NATO
Siły Zbrojne RP,  Wydarzenia,  Międzynarodowe