Odwiedź nas na MSPO w Kielcach

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w 2022 roku będzie świętował jubileusz 30-lecia powstania. 

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od trzech dekad jest jedną z najważniejszych wystaw branży obronnej na świecie i jedyną w Polsce. Od lat stanowi grunt do nawiązywania ważnych relacji dla światowej obronności, kończących się podpisaniem wielomilionowych kontraktów. MSPO stało się miejscem premierowych prezentacji najnowszych technologii i platformą wymiany wiedzy. Targom tradycyjnie towarzyszy Wystawa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Współautorami sukcesu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego są Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Polska Grupa Zbrojeniowa. Ekspozycję odwiedzają przedstawiciele władz państwowych, ministerstw obrony, wyższych sztabów armii, ambasad kilkudziesięciu krajów świata. Najlepsze produkty nagradzane są przez Prezydenta RP, który tradycyjnie obejmuje wystawę Patronatem Honorowym. Wydarzeniu towarzyszą liczne seminaria, konferencje i spotkania.

MSPO to nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Trzecia wystawa Europy, po targach w Paryżu i Londynie, odbędzie się od 6 do 10 września 2022 roku. Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

Warto przypomnieć niewątpliwy sukces MSPO 2021. W salonie wzięło udział 400 firm z 27 krajów, Kielce odwiedziło kilkanaście zagranicznych delegacji. W ciągu czterech targowych dni wystawę zwiedziło niemal 11 tysięcy zwiedzających. Najlepszym podsumowaniem minionej edycji są słowa Mariusza Błaszczaka, Wicepremiera - Ministra Obrony Narodowej, które padły podczas ceremonii otwarcia:

Zacznę od tego, ze MSPO w Kielcach to silna marka. Silna polska marka. To już 29 edycja salonu,. To zawsze, było jest i będzie bardzo ważne wydarzenie dla przemysłu obronnego (…) Moim zadaniem jako ministra jest wykreowanie warunków do tego, żeby służba wojskowa odbywała się w jak najlepszych warunkach, żeby żołnierze dysponowali jak najlepszym sprzętem i temu służy MSPO (…) – podkreślił Minister Błaszczak,

MSPO 2022 zapowiada się wyjątkowo, ze względu na jubileusz, który z pewnością zostanie zaakcentowany na wielu płaszczyznach wystawy.

W 2017 roku Wojska Obrony Terytorialnej po raz pierwszy wystawiły stoisko na kieleckich targach. W tym roku zlokalizowane zostało w hali A w lokacji A8. 7 i 8 września będziecie mogli obejrzeć nasze wyposażenie, sprzęt oraz uzbrojenie wykorzystywane na szkoleniach i w działaniach przeciwkryzysowych. Na naszym stoisku spotkacie również rekruterów, którzy odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania, podzielą się swoimi doświadczeniami i pomogą w wypełnieniu wniosku. 9 września 2022 odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody Prezydenta RP, nagród DEFENDER oraz wyróżnień Specjalnych, w tym Nagroda i wyróżnienie Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zapraszamy do Targów Kielce od 6 do 10 września 2022 roku na jubileuszowy 30. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego!

 

Więcej informacji o targach:
https://www.targikielce.pl/mspo

Materiały organizatora

powiązane informacje

Terytorialsi na targach w Kielcach
Międzynarodowe,  Wydarzenia,  Sprzęt i uzbrojenie,  Targi 
Terytorialsi na MSPO
Wydarzenia,  Sprzęt i uzbrojenie,  Targi 
MSPO okiem terytorialsów - rozmowa z gen. bryg. Maciejem KLISZEM
Wydarzenia,  Rozmowa,  Sprzęt i uzbrojenie,  Targi 
"Odpal i zapomnij" - Terytorialsi strzelali z ppk. JAVELIN
Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca,  Klisz,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie