Terytorialsi na MSPO

Już po raz siódmy Wojska Obrony Terytorialnej uczestniczą w kieleckim Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. W tym roku zapraszamy do odwiedzenia nas na stanowisku A12 w przestrzeni wystawienniczej sił zbrojnych.

Od 5 do 8 września na naszym stoisku będą mieli Państwo okazję spotkać żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy opowiedzą i zaprezentują uzbrojenie oraz wyposażenie używane na co dzień w trakcie szkoleń oraz podczas działań przeciwkryzysowych. Nie zabraknie również najnowszego uzbrojenia używanego w WOT, między innymi zobaczyć będzie można System Amunicji Krążącej Warmate 1, moździerz LMP–2017, hełm kompozytowy HP-05, gogle noktowizyjne MU-3 ADM czy karabinek MSBS GROT C16 FB A2 oraz granatnik automatyczny K4 kaliber 40 mm.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że MSPO stanowi unikalne forum umożliwiające spotkanie oraz wymianę wiedzy i doświadczeń między światem projektantów, producentów, dystrybutorów i użytkowników sprzętu i uzbrojenia(…). Wojska Obrony Terytorialnej od początku istnienia (2017 roku) tworzą podczas targów swoje stoisko. Właśnie w tym miejscu prezentujemy nie tylko nasz sprzęt, wyposażenie i uzbrojenie – ale i to, co mamy w WOT najcenniejszego – naszych żołnierzy! Każdy z ponad 37 tysięcy Terytorialsów posiada bowiem unikalne kompetencje i zdolności, które w połączeniu z najnowszymi technologiami i profesjonalnym wyszkoleniem, stanowią o potencjale WOT.

– podkreślił gen. dyw. Maciej Klisz -Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, w liście przewodnim do tegorocznej edycji targów.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od 31 lat, jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata. Wydarzenie to już na stałe wpisało się w coroczny kalendarz priorytetowych przedsięwzięć z dziedziny bezpieczeństwa i obronności.

Zapraszamy do obejrzenia sprzętu WOT i rozmowy z naszymi żołnierzami, którzy chętnie opowiedzą o specyfice służby i swoich doświadczeniach. Na punkcie będzie można spotkać żołnierzy-rekruterów, którzy przedstawią informacje, w jaki sposób można zostać żołnierzem WOT i pomogą w przejściu całej procedury.

Znajdziecie nas na stanowisku A12 (hala A).

Więcej informacji o targach:
https://www.targikielce.pl/mspo

mjr Witold SURA
Rzecznik prasowy DWOT

powiązane informacje

MSPO okiem terytorialsów - rozmowa z gen. bryg. Maciejem KLISZEM
Wydarzenia,  Rozmowa,  Sprzęt i uzbrojenie,  Targi 
Terytorialsi na targach w Kielcach
Międzynarodowe,  Wydarzenia,  Sprzęt i uzbrojenie,  Targi 
Odwiedź nas na MSPO w Kielcach
Międzynarodowe,  Wydarzenia,  Sprzęt i uzbrojenie,  Targi 
Inauguracja kolejnego roku szkoleniowego w Wojskach Obrony Terytorialnej
Sprzęt i uzbrojenie,  Wydarzenia,  Szkolenia i ćwiczenia,  Dowódca WOT,  Stańczyk