Pierwsze mistrzostwa WOT w koszykówce

W Białymstoku zakończyły się pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w koszykówce. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja 2. Lubelskiej BOT, drugie miejsce zdobyli podlascy Terytorialsi, a trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z 4. Warmińsko – Mazurskiej BOT. Najlepsi zawodnicy będą reprezentować WOT na mistrzostwach Wojska Polskiego.

Zawody rozpoczęły się w piątek 21 lutego br. Do Białegostoku przyjechało ponad 150 żołnierzy z trzynastu brygad OT: Podlaskiej, Lubelskiej, Podkarpackiej, Warmińsko – Mazurskiej, obu brygad Mazowieckich, Pomorskiej, Kujawsko – Pomorskiej, Łódzkiej, Świętokrzyskiej, Małopolskiej, Wielkopolskiej i Śląskiej, a także wspólna reprezentacja: Dowództwa WOT oraz Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

Po trzech dniach rywalizacji mistrzostwo zdobyła reprezentacja 2. Lubelskiej Brygady OT, która pokonała w finale gospodarzy – drużynę 1. Podlaskiej Brygady OT. W meczu o trzecie miejsce 4. Warmińsko – Mazurska BOT wygrała z 5. Mazowiecką BOT.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw wybrany został kpt. Łukasz Kędziora z 2. Lubelskiej Brygady OT. Jak zaznaczył – Mistrzostwa zostały zorganizowane w bardzo przyzwoity sposób. Fajnie, że sędziowie byli z Polskiego Związku Koszykówki. Naprawdę dobrze gwizdali. Cała organizacja jak najbardziej na plus.

Miejsca 4 – 14 zajęły kolejno: 5. Mazowiecka BOT, 3. Podkarpacka BOT, Dowództwo WOT oraz Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, 12. Wielkopolska BOT, 6. Mazowiecka BOT, 7. Pomorska BOT, 11. Małopolska BOT, 9. Łódzka BOT, 8. Kujawsko – Pomorska, 13. Śląska BOT i 10. Świętokrzyska BOT.

Mistrzostwa te są pierwszymi zawodami we współzawodnictwie sportowym WOT, zorganizowanymi w 2020 roku. Również po raz pierwszy w historii WOT zawodnicy konkurowali ze sobą w dyscyplinie, jaką jest koszykówka. Najlepsi zawodnicy będą reprezentować WOT na Mistrzostwach Wojska Polskiego.