Oświadczenie Rzecznika Prasowego DWOT- AKTUALIZACJA 14.05.2024r.
13.05.2024

Oświadczenie Rzecznika Prasowego DWOT- AKTUALIZACJA 14.05.2024r.

 

AKTUALIZACJA z dn. 14.05.2024 r., godz. 12:20.

Broń - 7,62mm karabin wyborowy BOR - została odnaleziona!

Służby zaangażowane w wyjaśnienie sprawy dalej pracują na miejscu, badając m.in. wątek o charakterze kryminalno-przestępczym.

****

W dniu 12.05.2024 r. w m. Tczew po intensywnych ćwiczeniach dzienno-nocnych stwierdzono zagubienie broni - karabinu BOR. Od momentu stwierdzenia zaginięcia żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej wzięli czynny udział w poszukiwaniach zagubionej broni w obszarze swoich działań z ostatnich godzin.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi obecnie Żandarmeria Wojskowa wraz ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego. Badane są także wątki o charakterze kryminalno-przestępczym, w których nie wyklucza się celowego zaboru mienia.

Dowódca WOT pozostaje w stałym kontakcie ze służbami. Zapowiedział także rozliczenie winnych niedopełnienia obowiązku właściwego nadzoru nad sprzętem i pociągnięcie ich do odpowiedzialności.

Ze względu na prowadzone dochodzenie wszystkie zapytania w tej sprawie prosimy kierować bezpośrednio do Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu.

ppłk Robert PĘKALA
Rzecznik Prasowy DWOT

powiązane informacje

Poznaj nowego rzecznika prasowego DWOT
Kadrowe,  Rzecznik prasowy