Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pokonywaniu OSF za nami

W miniony weekend, 11-12 maja, na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się pierwsze Mistrzostwa WOT w pokonywaniu OSF. Tego dnia w szranki o tytuł mistrza OSF stanęło, aż 72 żołnierzy-zawodników z brygad WOT z całej Polski.  

DWOT poziom (4)

Na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu w miniony weekend po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pokonywaniu OSF. Ośrodek Sprawności Fizycznej (OSF) to 200-metrowy odcinek przeszkód, który należy pokonać w jak najkrótszym czasie. Betonowe, metalowe i miejscami drewniane konstrukcje ośrodka to m.in. tunele, poręcze, płoty, spadnie, pochylnie, równoważnie, fasady i rowy. W związku z bardzo dużym ryzykiem kontuzji podczas pokonywania OSF-u emocje jakie temu towarzyszą sprawiają, iż jest to jedna z najbardziej efektownych dyscyplin sportowych w wojsku

DWOT poziom (6)

Ubiegłoweekendowe zawody przyciągnęły najlepszych zawodników oraz zawodniczki z brygad WOT z całej Polski. Łącznie 72 żołnierzy-zawodników stanęło w szranki o miano mistrza OSF. Mistrzostwa te pozwoliły na wyłonienie najbardziej wszechstronnych zawodników w konkurencji, która szczyci się mianem jednego z wyznaczników wzorowej sprawności fizycznej jaką powinien posiadać żołnierz.   

W kategorii indywidualnej kobiet zwyciężyła z czasem 1:20,6 kpr. Aleksandra z 3 Podkarpackiej Brygady OT;

W kategorii indywidualnej mężczyzn zwyciężył z czasem 54,5 szer. Mateusz z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT;

W kategorii drużynowej zwyciężyła z czasem 1:27,15 4 Warmińsko-Mazurska Brygady OT;

W kategorii zespołowej również zwyciężyła 4 Warmińsko-Mazurska Brygady OT z wynikiem 266 pkt. Miejsce 2 z wynikiem 233 pkt. zajęła 3 Podkarpacka Brygada OT, natomiast miejsce 3 z wynikiem 198 pkt. zajęła 7 Pomorska Brygada OT.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Zespół prasowy DWOT

Załączniki

powiązane informacje

"The Murph Challenge Legionowo - Wyzwanie Weterana" za nami
Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia 
Najlepsi sportowcy w Siłach Zbrojnych RP za 2023 r. wyłonieni
Wydarzenia,  Rywalizacja sportowa 
Finał mistrzostw WOT w piłce siatkowej
Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia