Ponad 1300 ochotników wstępuje do WOT

Dziś i jutro rozpoczynają się największe w tym roku powołania do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. 13 lokalizacji, ponad 1300 ochotników i 16 dni szkolenia podstawowego – to wszystko przed nami! Zwieńczeniem rozpoczętych szkoleń będą uroczyste przysięgi wojskowe. 

Dziś i jutro ponad 1300 ochotników wstąpi w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej i rozpocznie szkolenie podstawowe. Nowo przyjęci żołnierze to mieszkańcy województw: podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego, małopolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Dołączą oni do 12 brygad Obrony Terytorialnej oraz batalionu dowodzenia WOT. 

Terytorialna Służba Wojskowa jako jedyna pozwala na zachowanie balansu życiowego umożlwiającego pogodzenie życia zawodowego i prywatnego ze służbą Ojczyźnie. WOT stanowi wspólnotę żołnierzy pełniących terytorialną i zawodową służbę wojskową, ukierunkowaną na realizację misji obrony i wspierania lokalnych społeczności. Budowanie potencjału osobowego to jeden z priorytetowych kierunków Formacji. Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy 38,5 tys. żołnierzy w tym około 20%  to kobiety. Średnia wieku żołnierza OT to 33 lata.
Wojska Obrony Terytorialnej są piątym rodzajem sił zbrojnych. W strukturze WOT jest osiemnaście brygad OT, dwa centra szkolenia i Batalion Dowodzenia WOT. Formacja stale się rozwija. Powstają nowe jednostki oraz doskonalony jest proces i koncepcja szkolenia. Powstają również nowe rozwiązania i rozwijane są dodatkowe zdolności. Elastyczność rozwoju Formacji znacząco wpływa na jej efektywność i zdolność do sprawnego działania.
Wszystkich chętnych do wstąpienia do Wojsk Obrony Terytorialnej zachęcamy do wejścia na stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl  i nawiązania kontaktu z naszymi rekruterami.  Wytłumaczą oni zasady rekrutacji i odpowiedzą na wszelkie pytania związane ze służbą. Zachęcamy też do kontaktu z infolinią rekrutacyjną: 800-696-077.

Martyna WOJENKA
Zespół prasowy DWOT

Załączniki

powiązane informacje

Kolejna edycja „Ferii z WOT” ruszyła.
Szkolenia i ćwiczenia,  Powołanie 
„Ferie z WOT” – kolejna edycja przed nami
Szkolenia i ćwiczenia,  Powołanie 
Zostań jednym z nas - „Wakacje z WOT”
Szkolenia i ćwiczenia,  Zaciąg,  Powołanie 
Styczniowe weekendy pełne szkoleń.
Szkolenia i ćwiczenia,  CSWOT,  Powołanie,  Szkolenie w SRO