Jestem obywatelem, żołnierzem Wojska Polskiego – zapowiedź nadchodzących przysiąg

Przysięga to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego żołnierza. W niedzielę, 11 czerwca 2023, blisko 100 ochotników z województw podkarpackiego i świętokrzyskiego wypowie słowa roty i dołączy do wojskowej rodziny Terytorialsów.

Przysięga wojskowa to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i całego narodu. Takie zobowiązanie w nadchodzący weekend podejmie blisko 100 ochotników. Przysięgi odbędą się w dwóch lokalizacjach: Chęcinach i Rzeszowie.

Zapraszam Państwa do zapoznania się ze szczegółami oraz relacjonowania tych szczególnych wydarzeń.

11 czerwca 2023r

CHĘCINY

W 10 Świętokrzyskiej Brygadzie OT im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego, ps. „Nurt” słowa roty wypowie ponad 70 ochotników. Uroczystość odbędzie się na Rynku Głównym w Chęcinach o godz. 11:00. Ponadto, tego dnia, Brygada będzie celebrować swoje święto oraz jubileusz 5-lecia powstania. Dla najmłodszych zorganizowany zostanie piknik rodzinny na błoniach Chęcińskiego Zamku. Żołnierze przygotowali również pokaz swojego sprzętu i wyposażenia oraz wojskową grochówkę.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi kpt. Marcin KOWAL, tel.: 693 056 172

RZESZÓW

Przysięga w 3 Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. płk Łukasza Cieplińskiego, ps. "Pług" odbędzie się na Placu przed budynkiem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego o godz. 11:00. Słowa roty przysięgi wypowiedzą ochotnicy, którzy przed ponad dwoma tygodniami powołani zostali w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady OT i ukończyli 16-dniowe dniowe szkolenie podstawowe.

Akredytację na uroczystość dla mediów prowadzi ppor. Magdalena MAC, tel. 721 810 826.

***

Terytorialna służba wojskowa jako jedyna pozwala na pogodzenie życia zawodowego i prywatnego ze służbą Ojczyźnie. WOT stanowi wspólnotę żołnierzy pełniących terytorialną i zawodową służbę wojskową, ukierunkowaną na realizację misji obrony i wspierania lokalnych społeczności. Budowanie potencjału osobowego to jeden z priorytetowych kierunków formacji pozwalający osiągnąć zdolności operacyjne. Obecnie w WOT służy ponad 36 tys. żołnierzy w tym ok. 20% kobiet.

mjr Witold SURA
Rzecznik prasowy DWOT

powiązane informacje

Nadchodzące przysięgi - zapowiedź
Akredytacje,  Przysięgi,  Wydarzenia 
Nadchodzące przysięgi – zapowiedź
Akredytacje,  Przysięgi,  Wydarzenia 
Weekend 13 przysiąg wojskowych w WOT
Akredytacje,  Przysięgi,  Wydarzenia