Celne oko – mistrzostwa WOT w strzelaniu sportowym

W dniach 12-14 maja 2023 w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej odbyły się mistrzostwa WOT w strzelaniu sportowym z karabinka i  pistoletu wojskowego. Do Torunia przyjechało 150 zawodników z terenu całego kraju. Organizatorem zawodów było Dowództwo WOT.

Zawody strzeleckie stały się integralną częścią życia żołnierza i nie zawsze tego zawodowego. Są ukoronowaniem jego wszechstronnego wyszkolenia taktyczno – strzeleckiego, które zdobywa każdego dnia na placach ćwiczeń i poligonach, bez względu na porę dnia, bez względu na pogodę oraz bez względu na inne niesprzyjające okoliczności. Współczesny żołnierz to żołnierz świadomy. Świadomy swojej wartości a wartością nadrzędną żołnierza jest fakt jakim jest strzelcem. Zawody strzeleckie są najlepszym sposobem na weryfikację tego jaką stanowimy wartość dla samego siebie.

– powiedział płk Karol Malinowski szef oddziału szkolenia DWOT

Reprezentacje brygad WOT przez trzy dni toczyły zaciętą rywalizację prowadząc strzelania na dystansie 100 metrów z karabinków MSBS GROT oraz dystansie 25 metrów z pistoletów wojskowych. Zawody zrealizowane zostały w oparciu o obiekty strzelnic myśliwsko-sportowych PZŁ na terenie Torunia i Włocławka.

Mistrzostwa WOT w strzelaniu sportowym z karabinka i pistoletu pozwalają nam nie tylko na poznanie najlepszych strzelców, ale także na weryfikacje ich umiejętności strzeleckich. Należy pamiętać, że misją naszej formacji jest utrzymanie ciągłej gotowość do obrony i wspierania lokalnych społeczności.

– dodał płk Edward Chyła Komendant Centrum Szkolenia WOT.

Wyniki poszczególnych kwalifikacji:

I. Strzelanie indywidualne z karabinka:
1. 16 Dolnośląska Brygada OT
2. 16 Dolnośląska Brygada OT
3. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada OT

II. Strzelanie indywidualne z pistoletu wojskowego:
1. 14 Zachodniopomorska Brygada OT
2. 13 Śląska Brygada OT
3. 16 Dolnośląska Brygada OT

III. Klasyfikacja zespołowa z karabinka:
1. 16 Dolnośląska Brygada OT
2. 14 Zachodniopomorska Brygada OT
3. 3 Podkarpacka Brygada OT

IV. Klasyfikacja zespołowa z pistoletu:
1. 13 Śląska Brygada OT
2. 14 Zachodniopomorska Brygada OT
3. 11 Małopolska Brygada OT

Zawody zostały zorganizowane w sposób wzorowy. W czasie ich trwania panowała wspaniała atmosfera, a my mieliśmy możliwość spotkać naszych kolegów z różnych części kraju. Do tych zawodów przygotowywaliśmy się już od blisko pół roku. Jestem niezwykle zadowolony z wyniku jaki udało się osiągnąć nie tylko indywidualnie, ale i zespołowo.

– zawody podsumował zwycięzca konkurencji karabinek z 16 Dolnośląskiej Brygady OT

ppor. Krzysztof WÓJCIK
Oficer prasowy Centrum Szkolenia WOT

Załączniki

powiązane informacje

"Odpal i zapomnij" - Terytorialsi strzelali z ppk. JAVELIN
Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe,  Wydarzenia,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca,  Klisz,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie 
Wojska Obrony Terytorialnej – podsumowanie roku 2023
Promocja oficerska,  Kwalifikacja wojskowa,  Tradycja,  Dowódca WOT,  Stańczyk,  Kooperacja,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca,  Międzynarodowe,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Sprzęt i uzbrojenie,  CSWOT 
Zakończono pierwszy w Polsce kurs instruktorów WARMATE
Szkolenia i ćwiczenia,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie 
M72 strzeliło po raz pierwszy
Szkolenia i ćwiczenia,  Siły Zbrojne RP,  Klisz,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie,  Innowacje