Trenuj z Wojskiem: Hokeiści z HK Energa Toruń założą mundury

19 grudnia br. Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił kolejną edycję organizowanej przez armię kampanii „Trenuj z Wojskiem”. Tym samym w okresie stycznia i lutego, w całej Polsce odbędą się jednodniowe szkolenia wojskowe. W Toruniu, w dniach 28 stycznia i 25 lutego, zorganizuje je Centrum Szkolenia WOT , a udział w akcji zapowiedzieli hokeiści z HK Energa Toruń.

Kiedy do naszego klubu wpłynęła propozycja z Centrum Szkolenia WOT, abyśmy wzięli udział w akcji „Trenuj z Wojskiem” to decyzja z naszej strony była błyskawiczna. Uważam, że każdy obywatel powinien posiadać podstawowe umiejętności proobronne.

- powiedział Bogdan Rozwadowski, Prezes KH Energa Toruń.

Video: "Trenuj z Wojskiem" w CSWOT


”Trenuj z wojskiem” to jednodniowe (8-godzinne), bezpłatne, przyjazne i profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowanych instruktorów. To inicjatywa, dobrowolna, prospołeczna i proobronna. 

W czasie szkolenia wojsko nauczy każdego posługiwać się bronią, zakładać maskę, pokaże podstawy przetrwania (SERE) oraz technik wali w bliskim kontakcie, będzie można także rzucić granatem. Szkolenie to jest opcją dla wszystkich, którzy chcą czuć się bardziej bezpiecznie i pewnie.

Trenuj z Wojskiem w ferie - CSWOT

Zapisy na szkolenie prowadzone przez CSWOT realizowane są poprzez:
tel: 887 336 473
e-mail: cswot.rzecznik@ron.mil.pl

Warunki uczestnictwa:

  • wyłącznie polskie obywatelstwo
  • wiek od 15 do 65 lat
  • odpowiedni ubiór (długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki).

Zgłoszenia przyjmują bezpośrednio wyznaczone jednostki wojskowe na e-mailem lub telefonicznie.

8-godzinne szkolenie jest bezpłatne. Odbywa się w soboty w godz. 8-16. Wojsko zapewnia uczestnikom ubezpieczenie i wyżywienie. Cywile będą szkoleni przez wojskowych instruktorów w rozkładaniu i składaniu broni oraz jej obsługiwaniu. Nie będzie jednak strzelań z ostrej amunicji. Strzelanie będzie można odbyć na trenażerach lub używając karabinka ASG, który może być dużą atrakcją dla kandydatów. Żołnierze wykorzystują trenażery i ASG  do ćwiczeń zanim przejdą do tradycyjnego strzelania. Ponadto podczas ośmiogodzinnego szkolenia będzie też walka wręcz, survival, rzut granatem, zachowanie się podczas alarmu, nawigacja i pierwsza pomoc. Wszystkie zajęcia prowadzone są w sposób maksymalnie praktyczny i przystępny dla każdego.

ppor. Krzysztof WÓJCIK
Oficer prasowy Centrum Szkolenia WOT

Załączniki

powiązane informacje

Najlepsi strzelcy wyborowi rywalizowali w Toruniu
Szkolenia i ćwiczenia,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie 
Zakończono pierwszy w Polsce kurs instruktorów WARMATE
Szkolenia i ćwiczenia,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie 
Współpraca popłaca
Medyczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Współpraca,  CSWOT 
M72 strzeliło po raz pierwszy
Szkolenia i ćwiczenia,  Siły Zbrojne RP,  Klisz,  CSWOT,  Sprzęt i uzbrojenie,  Innowacje