Pora na "Wakacje z WOT"

Już jutro, 25 czerwca startują „Wakacje z WOT”. W sobotę blisko 500 ochotników z pięciu województw rozpocznie szesnastodniowe szkolenie podstawowe i rozpocznie swoją wojskową drogę. Ponadto w ten weekend ponad 180 ochotników zakończy podstawowe szkolenie i złoży przysięgę wojskową.  

Do służby w szeregach Wojskach Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. Z myślą o nich w 2019 roku powstał projekt „Wakacje z WOT”. Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie wakacji skorzystało już ponad 8000 ochotników.

W sobotę 25 czerwca rozpoczyna się kolejna edycji akcji „Wakacje z WOT”.  Projekt ten to wakacyjne szkolenie wojskowe skierowane do każdego, kto chce wykorzystać sezon urlopowy i przerwę w nauce na rozpoczęcie służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.
W tym roku pierwsze szkolenia w ramach projektu realizowane będą w aż pięciu województwach: małopolskim, podkarpackim, pomorskim, łódzkim oraz śląskim. Łącznie do szkolenia przystąpi blisko 500 osób.  

O tym, że Wakacje z WOT to dobry czas na rozpoczęcie służby, mówi st. szer. Marlena ROSŁANIEC z 6 Mazowieckiej Brygady OT, która wzięła udział w pierwszej edycji projektu:

Do WOT wstąpiłam w lipcu 2019 roku w ramach akcji Wakacje z WOT. Szkolenie było bardzo wymagające, a temperatura dawała się we znaki. Jednak kadra instruktorska, a przede wszystkim koleżanki i koledzy z sekcji, nie pozwalali by ktokolwiek miał choć cień wątpliwości czy warto tam zostać i ukończyć szesnastkę. Nic tak nie umacnia więzi na poligonie, jak wspólne pokonywanie swoich barier. Na egzaminie - pętli taktycznej, wysoko postawili nam poprzeczkę, ale to bardzo dobrze. Dziś z perspektywy czasu wiem, że wybranie Wojsk Obrony Terytorialnej i służby w szeregach z tak niesamowitymi ludźmi było doskonałą decyzja. Za mną kurs oficerski Agrykola, a za chwilę promocja. Mam nadzieję, że w przyszłości to ja będę szkoliła kandydatów do służby w TSW.

Ponadto w ten weekend odbędą się aż trzy przysięgi wojskowe terytorialsów. Blisko 180 żołnierzy wypowie słowa roty i wstąpi w szeregi żołnierzy WOT. W Książenicach przysięgać będą żołnierze z 6 Mazowieckiej Brygady OT, żołnierze 7 Pomorskiej Brygady OT słowa roty wypowiedzą w Słupsku a 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT w Grudziądzu.

Zespół prasowy DWOT

Załączniki

powiązane informacje

Styczniowe weekendy pełne szkoleń.
Szkolenia i ćwiczenia,  CSWOT,  Powołanie,  Szkolenie w SRO 
Ferie z WOT 2023 - czas start
Szkolenia i ćwiczenia,  Powołanie 
Rozpoczynamy intensywny rok szkoleniowy
Szkolenia i ćwiczenia,  Powołanie,  Szkolenie w SRO 
Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Agrykola,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie