Strzelanie dynamiczne śląskich Terytorialsów

 

Śląscy terytorialsi mogą już korzystać ze strzelnicy LOK Myszków – odbyło się tam pierwsze szkolenie ze strzelań dynamicznych zorganizowane przez 133blp z Cieszyna.

Rok temu 133blp przeprowadził weryfikację górską dla chętnych żołnierzy, która była zbliżona do selekcji do sił specjalnych. W ciągu trzech dni żołnierze odbywali marsze na azymut, byli sprawdzani przez psychologa oraz testowano ich wytrzymałość fizyczną. W ten sposób powstała nieetatowa grupa rozpoznawcza, z którą przeprowadzane były cykle szkoleń zawierające zieloną i czarną taktykę, szkolenia ogniowe, szkolenia z działań w terenie miejskim powiązanych z organizacją punktów i skrytek kontaktowych. Dzięki pozyskaniu instruktora ogniowego przeprowadzane były skomplikowane strzelania i wśród terytorialsów pojawiła się chęć zwiększenia umiejętności prowadzenia ognia.

Po podpisaniu umowy z LOK Myszków zostało zorganizowane pięciodniowe szkolenie, którego głównym celem było uzyskanie prowadzenia celnego ognia na różnych odległościach do 100m w strzelaniach dynamicznych. Zakres tematyczny szkolenia był bardzo szeroki: począwszy od przystrzelania broni z użyciem mechanicznych przyrządów celowniczych, przez podstawy szkolenia strzeleckiego, skończywszy na strzelaniach dynamicznych z wykorzystaniem celowników HWS.

Magdalena Dróżdż
Rzecznik prasowy 13 Śląskiej Brygady OT

Załączniki

powiązane informacje

Amerykańscy snajperzy szkolili polskich Terytorialsów
Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe,  Wydarzenia,  Sprzęt i uzbrojenie 
Siła i wytrzymałość - Mistrzostwa WOT w crossficie
Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa,  Wydarzenia,  Zdrowy styl życia 
Terytorialsi na ćwiczeniu ANAKONDA-23
Szkolenia i ćwiczenia,  Kooperacja,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca 
Prawdziwe przywództwo - w WOT stawiamy na zaufanie i współpracę
Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe,  Współpraca