Łódzcy terytorialsi wspierają Wojewodę od pierwszych chwil konfliktu na Ukrainie

 

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej na wniosek Wojewody Łódzkiego od początku rosyjskiej agresji na Ukrainie pomagają służbom i instytucjom odpowiedzialnym za przyjęcie uchodźców.

Grupa Wsparcia Relokacji Uchodźców zaangażowana jest w cały proces przyjęcia Ukraińców – począwszy od przygotowania logistycznego punktów relokacyjnych poprzez przyjmowanie uchodźców na Dworcu Fabrycznym w Łodzi i pracę w punktach recepcyjnych.

Terytorialsi ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego wspierają pracę punktów, gdzie uchodźcy otrzymują pierwszą pomoc w postaci artykułów pierwszej potrzeby i noclegu. Działania żołnierzy odbywają się na wniosek Wojewody Łódzkiego i w koordynacji z jego służbami.

9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej wspiera także organizację logistyczną, udostępniając kontenery i namioty wojskowe jako powierzchnie magazynowe do przechowywania darów i żywności. Wojsko wspierając Caritas Archidiecezji Łódzkiej zajmuje się również przewożeniem większych ilości artykułów spożywczych od darczyńców do magazynów i punktów relokacyjnych w województwie łódzkim.

Film: Żołnierze 9ŁBOT wspierają Wojewodę Łódzkiego w działaniach pomocowych dla uchodźców z Ukrainy
Źródło: Wojewoda Łódzki - Tobasz Bocheński

Małgorzata Glińska
Rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady OT

Załączniki

powiązane informacje

Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Kurs AGRYKOLA,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Nasi sąsiedzi mogą zawsze na nas liczyć. Żołnierze 16 DBOT w operacji Niezawodna Pomoc.
Niezawodna pomoc,  Zarządzanie Kryzysowe,  Ukraina,  Uchodźcy 
365 dni wsparcia Ukrainy
Niezawodna pomoc,  Ukraina,  Siły Zbrojne RP,  Uchodźcy,  Klisz 
Polsko-kanadyjska współpraca i pomoc
Niezawodna pomoc,  Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Wydarzenia,  Uchodźcy