Zamojscy Terytorialsi ćwiczą na poligonie

 

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie trwa szkolenie zintegrowane żołnierzy 25 Zamojskiego batalionu lekkiej piechoty z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ponad 100 Terytorialsów z 25 Zamojskiego batalionu lekkiej piechoty od 14 lutego br. doskonali tutaj swoje umiejętności bojowe, ćwicząc na strzelnicach, pasach taktycznych, w terenie leśnym i na obiektach zurbanizowanych. Położony w województwie lubuskim OSPWL Wędrzyn posiada, m.in. Centralny Ośrodek Zurbanizowany – obiekt szkoleniowy który daje okazję do nauki i doskonalenia umiejętności działania w terenie zabudowanym. Poligon to duże wyzwanie dla żołnierzy, ale również sposobność, by w realnych warunkach realizować ćwiczenia, których nie można przeprowadzić w garnizonach.

Terytorialsi z 25 Zamojskiego batalionu lekkiej piechoty przez dwa tygodnie doskonalą swoje praktyczne umiejętności, m.in. z taktyki, topografii, strzelectwa, łączności oraz pomocy medycznej na polu walki. Szkolą się z prowadzenia działań w rejonie zurbanizowanym. Na strzelnicach i pasach taktycznych doskonalą umiejętności strzeleckie.

Szkolenia zintegrowane organizowane na poligonach poza, podstawowymi, wyrównawczymi i rotacyjnymi, są jedną z form podnoszenia umiejętności bojowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. To intensywne szkolenia, trwające od wczesnych godzin porannych, często również w nocy, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Wymagają one od żołnierzy dobrej kondycji fizycznej oraz odpowiedniego przygotowania. Udział w poligonie, minimum raz w roku jest obowiązkiem każdego żołnierza OT.  

por. Marta Gaborek
Oficer prasowy 2LBOT

Załączniki

powiązane informacje

Styczniowe weekendy pełne szkoleń.
Szkolenia i ćwiczenia,  CSWOT,  Powołanie,  Szkolenie w SRO 
Ferie z WOT 2023 - czas start
Szkolenia i ćwiczenia,  Powołanie 
Rozpoczynamy intensywny rok szkoleniowy
Szkolenia i ćwiczenia,  Powołanie,  Szkolenie w SRO