Usuwanie wiatrołomów na północnym Mazowszu

 

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej prowadzą działania mające na celu usunięcie skutków wichury, jaka w ostatnim czasie miała miejsce w północno–zachodniej części województwa mazowieckiego.

O wsparcie sił zbrojnych w usuwaniu powalonych w skutek wichury drzew, wystąpił Wojewoda Mazowiecki. Do działań zaangażowani zostali żołnierze ciechanowskich pododdziałów 5 Mazowieckiej Brygady OT, którzy od 23 do 25 lutego będą usuwać wiatrołomy oraz zakrzaczenia w powiecie mławskim, by umożliwić odpowiednim służbom dotarcie i usunięcie awarii infrastruktury energetycznej. Na miejsce zdarzenie został delegowany specjalnie do tego celu powołany zespół zadaniowy. Żołnierze z odpowiednimi uprawnieniami, wyposażeni w piły spalinowe od wczoraj prowadzą działania w okolicach miejscowości Sarnowo w powiecie mławskim.

Działania z zakresu zarządzania kryzysowego znajdują się w kompetencjach żołnierzy WOT i są jednym z wielu zadań, do jakich formacja została powołana.

Aneta Szczepaniak
Rzecznik prasowy 5MBOT

powiązane informacje

Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Agrykola,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Porozumienie o współpracy z PERN S.A.
Porozumienia,  Zarządzanie Kryzysowe 
Służba to nasz przywilej!
Wyróżnienia,  Społeczne,  Zarządzanie Kryzysowe,  Wydarzenia 
Ćwiczenia współdziałania służb WYPADEK 2022
Medyczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe