Mistrzowie walki rozpoczną szkolenie żołnierzy WOT

 

Prawie 40 żołnierzy, utytułowanych sportowców specjalizujących się w różnych dyscyplinach sportów walki, w tym medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski rozpocznie szkolenie żołnierzy WOT z podstaw walki wręcz. Szkolenie instruktorskie to efekt kolejnego etapu projektu „Wojownik Niezłomny”.

Misją projektu jest propagowanie i zachęcenie do rozwijania zamiłowania do różnych sztuk walki, jednak najważniejszym celem jest przeszkolenie wszystkich żołnierzy WOT z podstaw walki wręcz. Krav maga  – bo to na podstawowych elementach tego systemu walki skupią się instruktorzy - uczy samoobrony, kontroli nad emocjami i analizy swojego działania w sytuacjach zagrożenia. Ponadto zwiększa pewność siebie i kondycję fizyczną. Jednym słowem hartuje żołnierski charakter, a to z kolei przekłada się na jakość wykonywanych zadań

W początkowych etapach projektu skupiliśmy się na wyłonieniu sportowych liderów, trenerów i koordynatorów w sztukach walki, którzy swoje doświadczenie oraz umiejętności przekażą kolejnym żołnierzom – podkreśla ppłk Marek Grobel koordynator projektu.

W ubiegłym tygodniu, podczas V etapu projektu 36 żołnierzy przygotowywało się do roli „nauczyciela”. Wszyscy uczestnicy to doświadczeni  zawodnicy, część z nich to medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski. Na zgrupowaniu poznali zasady metodyki nauczania , tak aby efektywnie przekazać swoje umiejętności przyszłym szkolonym. Szkolenie  zakończyło się egzaminem, którego zaliczenie było warunkiem otrzymania certyfikatu.

Kolejny etap to zajęcia w poszczególnych brygadach podczas szkoleń rotacyjnych.

kpt. Weronika MILCZARCZYK
p. o. zastępca rzecznika prasowego WOT

Załączniki

powiązane informacje

Suwalscy Terytorialsi na szkoleniu z sojusznikami z NATO
Szkolenia i ćwiczenia,  Międzynarodowe 
Kolejni kandydaci w szeregach Podkarpackiej Brygady OT
Szkolenia i ćwiczenia 
Kurs Działań Niekonwencjonalnych nr 001 zrealizowany!
Szkolenia i ćwiczenia