Zapraszamy na WOTgames – rodzinne pikniki sportowe w całej Polsce

 

26 września, w niedzielę zapraszamy na "WOTGames" – rodzinne, darmowe pikniki sportowe w całej Polsce z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Już dzisiaj ruszają zapisy do sportowej rywalizacji w kategoriach "rekrut" - do 18 lat oraz "Terytorials" - powyżej 18 lat. W każdej lokalizacji na uczestników czeka 200 pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Kliknij w aplikację i podejmij wyzwanie: www.wotgames.wp.mil.pl. Zapraszamy też najmłodszych do strefy "Akademia terytorialsa", czekają tam na was ciekawe konkurencje i nagrody!

Tegoroczne święto Wojsk Obrony Terytorialnej, poza uroczystym apelem na Pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, podczas którego wręczonych zostanie 6 sztandarów wojskowych, będzie miało wymiar sportowej rywalizacji w wielu gminach w Polsce. Poza formalnym świętowaniem, Terytorialsom przyświeca cel wyzwolenia aktywności fizycznej i zaangażowania mieszkańców lokalnych społeczności. Do sportowej rywalizacji, WOT zaprasza rodziny, dzieci i dorosłych. Wspólnie  celebrowane czwarte święto WOT, tym razem na sportowo, pogłębi integrację i zaangażowanie w życie środowiska lokalnego. Od żołnierzy Wojska Polskiego oczekuje się propagowania zdrowego stylu życia i wdrażanie zasad „fair play” – taka idea przyświeca organizacji pikników wojskowych „WOTgames”.

Lokalizacje pikników WOTgames:

Podlaskie - Wysokie Mazowieckie (Miejski Ośrodek Kultury przy ul. Ludowej 19)
Lubelskie - Grabowiec (teren sołectwa Grabowiec Góra)
Podkarpackie - Tryńcza (Tryńcza 127)
Warmińsko-mazurskie - Nidzica (plaża miejska)
Mazowieckie - Przysucha (Stadion Klubu SKS Oskar przy ul. Radomskiej 29)
Pomorskie - Nowy Staw (teren przy OSP Nowy Staw, ul. gen. Józefa Bema 6)
Kujawsko-pomorskie - Szubin (Stadion boczny przy ul. Orzeszkowej)
Łódzkie - Opoczno (teren przy Zalewie Opoczno, ul. Wałowa)
Świętokrzyskie - Chęciny (teren pod zamkiem od ul. Jędrzejowskiej)
Małopolskie - Gorlice (rynek)
Wielkopolskie - Kazimierz Biskupi (Aeroklub Koniński)
Lubuskie - Drezdenko (Stadion miejski przy ul. Mickiewicza 14)
Śląskie - Zawiercie (Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Stanisława Moniuszki 10)
Opolskie - Namysłów (Błonia Namysłowskie przy ul. Sikorskiego)
Zachodniopomorskie - Sławoborze (Stadion GLKS Pomorzanin przy ul. Kołobrzeskiej 17)
Dolnośląskie - Jawor (teren przy Zalewie Jawornik, ul. Myśliborska 27)

Mapa pikników WOTgames z adresami

Najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy do strefy „Akademia Terytorialsa”. Będzie to przestrzeń edukacyjno - zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Najmłodsi poznają tam tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Na ośmiu punktach edukacyjnych dzieci spotkają naszych żołnierzy – specjalistów z różnych wojskowych dziedzin. Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały „sprawności”, a zdobycie ośmiu  będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. Aktywności na punktach będą maksymalnie angażowały uczestników. Wybrane zabawy „Akademii terytorialsa” to na przykład: „sokole oko”, „szkoła przetrwania” czy chociażby „poszukiwacz skarbów”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy na specjalną stronę dedykowaną wydarzeniu: www.wotgames.wp.mil.pl.

Dorosłych zapraszamy do sportowej rywalizacji w strefie „Wspaniała dwunastka” – jej nazwa związana jest oczywiście z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty.

W ramach strefy „Wspaniałej dwunastki” będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „Rekrut” lub „Terytorials”. „Rekruci” będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a „Terytorialsi” wszystkie dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.

Wybrane konkurencje w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” to na przykład: „Relaks celowniczego” (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), „sprint sapera” (to znana z wojskowych testów sprawności „koperta”), „Zaprawa poranna” (to próba szybkości w worku), „Dostawa amunicji” (to bieg ze skrzynkami na czas) będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy też „Musztra z pojazdami”.

Uwaga! Aby dołączyć do rywalizacji w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” należy się wcześniej zarejestrować na stronie www.wotgames.wp.mil.pl.

Więcej informacji można znaleźć na specjalnej stronie www dedykowanej wydarzeniu: www.wotgames.wp.mil.pl.

Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji dla trochę starszych zapraszamy do strefy „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać nasze wyposażenie i uzbrojenie oraz do strefy „Plac apelowy”, gdzie będzie miejsce na pogadankę z kombatantem, zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Będzie to strefa relaksu. Tutaj  także każdy chętny do wstąpienia do WOT może porozmawiać z naszymi rekruterami.

Dodatkowo podczas pikniku sportowego obecny będzie mobilny punkt krwiodawstwa, punkt szczepień, punkt narodowego spisu powszechnego.. Terytorialsi zapraszająca na niezapomniane wrażenia sportowe! Podejmij wyzwanie i zbierz punkty, wygrywaj nagrody od Terytorialsów. Zapisz się na plaformie  www.wotgames.ron.mil.pl - liczba miejsc limitowana

płk Marek PIETRZAK
Rzecznik prasowy WOT

Załączniki

powiązane informacje

   Niezłomny – zwyciężą najsilniejsi
Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
Już jutro WOTgames – sportowe pikniki w całej Polsce. Czekamy na Was
Społeczne,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
„Wspaniała dwunastka” – podejmij wyzwanie WOTgames
Społeczne,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
Zapraszamy najmłodszych do „Akademii Terytorialsa”
Społeczne,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia