Pikniki wojskowe z okazji Święta Wojska Polskiego
16.08.2021

Pikniki wojskowe z okazji Święta Wojska Polskiego

 

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego odbywały się pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Z tej okazji 14 i 15 sierpnia w całym kraju odbyło się 30 pikników wojskowych pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, na których żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych zaprezentowali sprzęt i uzbrojenie, które wykorzystują w codziennej służbie.

Na każdym z pikników można było spotkać Terytorialsów, którzy zaprezentowali m.in. quady, motocykle, sprzęt łączności, bezzałogowy statek powietrzny FlyEye oraz nowoczesne uzbrojenie m.in. karabinek MSBS Grot, moździerz 60 mm LMP-2017, karabin maszynowy UKM 2000P czy karabin wyborowy BOR.

Najmłodsi mieli możliwość przymierzenia umundurowania żołnierza, kamizelki kuloodpornej, hełmu czy zasobnika piechoty górskiej. Malowanie twarzy farbami maskującymi i zdjęcie z elementami wyposażenia cieszyło się największym zainteresowaniem ze strony dzieci. Każdy chętny mógł zostać przeszkolony z udzielania pierwszej pomocy.

Święto Wojska Polskiego okazało się także idealnym momentem, żeby spotkać się z żołnierzami WOT i porozmawiać o tym jak wygląda terytorialna służba wojskowa oraz jakie warunki należy spełnić, by zostać Terytorialsem. Każdy mógł skorzystać z doświadczenia żołnierzy-rekruterów, którzy wyjaśniali jak sprawnie przejść całą procedurę prowadzącą wprost do wojskowych koszar. 

Jeżeli nie mieliście okazji porozmawiać z rekruterami WOT podczas pikników zapraszamy na stronę internetową na której szybko i łatwo znajdziesz bezpośredni kontakt do rekrutera ze swojego regionu: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

 

Zespół prasowy DWOT

Załączniki

powiązane informacje

Życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
Społeczne,  Tradycja,  Dowódca WOT,  Stańczyk 
Dowódca Terytorialsów ze świąteczną wizytą na granicy
Siły Zbrojne RP,  Granica,  Społeczne,  Tradycja,  Dowódca WOT,  Stańczyk 
Gala Sportu 2023 - podsumowanie sportowych zmagań Terytorialsów
Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia,  Stańczyk,  Dowódca WOT,  Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Siły Zbrojne RP,  Współpraca 
Kolejni oficerowie złożyli ślubowanie i dołączyli do WOT
Promocja oficerska,  Społeczne,  Zaciąg