Łódzcy terytorialsi szkolili się na wędrzyńskim poligonie

 

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili się na poligonie w Wędrzynie ze sposobów przemieszczania się przez infrastrukturę miejską, wspinaczki oraz strzelectwa na wodzie i na lądzie.

Terytorialsi z 91 i 92 batalionu lekkiej piechoty szkolili się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. W ramach dodatkowego szkolenia poligonowego żołnierze doskonalili swoje umiejętności z zakresu czarnej taktyki na Centralnym Ośrodku Zurbanizowanym, dodatkowo przeszli kurs wspinaczki i uczyli się przemieszczania w terenie miejskim. Ćwiczyli także nad jeziorem Buszno, gdzie załogi łodzi pływających oddawały strzały do celów na wodzie i na brzegu jeziora.

Z perspektywy kolejnych dni wykonywanie zadań na poligonie było coraz trudniejsze nie tylko ze względu na intensywny program szkoleniowy, ale też trwający upał czy ulewny deszcz. Zajęcia rozpoczynały się wcześnie rano i trwały do późnych godzin wieczornych. Zrealizowane zostało strzelanie z pojazdów i płynącej łodzi. To szkolenie wzmocniło cechy psychofizyczne naszych żołnierzy, a poprzez działanie w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych przygotowało ich do realizacji ekstremalnych zadań – powiedział ppor. Bartosz Szkopek, szef sekcji szkoleniowej 91blp.

W szkoleniu wzięło udział 51 żołnierzy.

Tak rozmaite działania pozwoliły żołnierzom na doskonalenie umiejętności zdobytych w trakcie szkoleń rotacyjnych a także sprawdzenia swoich możliwości w trudnych warunkach. Poligon przeznaczony był głównie dla żołnierzy – instruktorów, którzy swoją wiedzę i umiejętności będą przekazywać terytorialsom podczas szkoleń rotacyjnych.

Małgorzata GLIŃSKA
Rzecznik Prasowy 9 Łódzkiej Brygady OT

Załączniki

powiązane informacje

Kolejni kandydaci w szeregach Podkarpackiej Brygady OT
Szkolenia i ćwiczenia 
Kurs Działań Niekonwencjonalnych nr 001 zrealizowany!
Szkolenia i ćwiczenia