Stanowisko Rzecznika prasowego Dowództwa WOT

 

Stanowisko Rzecznika prasowego Dowództwa WOT do artykułu pt. "Zaległości w wypłatach dla żołnierzy obrony terytorialnej. WOT przyznaje, że ma problem".

  1. Nie jest prawdą, że „zaległości w wypłatach wynoszą 6-8 tys na żołnierza, ale w skrajnych przypadkach dochodzą do 15 tys zł.”. 42 Baza Lotnictwa Szkolnego na zaopatrzeniu finansowym której są żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady OT, do połowy kwietnia wypłaciła wszystkie zaległości w wypłatach należności finansowych, które występowały do końca marca br. Aktualnie wypłacane są na bieżąco należności finansowe za kwiecień br. Najbliższe transze środków zostaną zrealizowane 29 kwietnia oraz 4 maja.
  2. Nie jest prawdą, że do dowódcy jednej z brygad OT oraz „na biurko gen. Wiesława Kukuły” trafiło oświadczenie żołnierzy, którzy mieli uzależnić wykonywanie obowiązków od wypłat zaległych środków finansowych.
  3. Po raz kolejny autorzy artykułu sięgają po konfabulacje powołując się na wypowiedzi rzekomych rozmówców – anonimowych żołnierzy WOT. Jeśli zaś jest inaczej, po raz kolejny proszę o wskazanie dokładnego miejsca i czasu przywołanych mitów.

płk Marek PIETRZAK
Rzecznik Prasowy WOT