Mistrzostwa WOT w pięcioboju wojskowym
07.09.2020

Mistrzostwa WOT w pięcioboju wojskowym

 

W dniach 2–3 września br. na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pięcioboju wojskowym w formie uproszczonej. W zawodach wystartowało 14 drużyn z całej Polski.

3 września br. zakończyło się w Zegrzu zgrupowanie żołnierzy OT, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w pięcioboju wojskowym w formie uproszczonej. Zawody poprzedziły trzydniowe treningi i zajęcia nauczająco-doskonalące z dyscyplin wchodzących w skład pięcioboju wojskowego oraz zajęcia z rzutu granatem.

W skład pięcioboju wojskowego uproszczonego wchodził: lądowy tor przeszkód, wodny tor przeszkód oraz bieg przełajowy, tzw. cross. Po dwóch dniach sportowej rywalizacji w klasyfikacji generalnej drużynowej na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna reprezentująca Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej i Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Drugie miejsce zajęła drużyna z 9. Łódzkiej Brygada Obrony Terytorialnej, miejsce trzecie wywalczyła reprezentacja 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Indywidualne wyniki w klasyfikacji kobiet:

Miejsce 1: st. szer. Monika NORYS - CSŁiI/DWOT
Miejsce 2: szer. Kornelia WALZ  - 9. ŁBOT
Miejsce 3: por. Anna URBICKA - 5 MBOT

Indywidualne wyniki w klasyfikacji mężczyzn:

Miejsce 1: sierż. Grzegorz PRZYBYSZ – CSŁiI/DWOT
Miejsce 2: st.szer. Piotr CAR – 1. PBOT
Miejsce 3: szer. Konrad BIEDROWSKI – 9. ŁBOT

Przeprowadzone zajęcia doskonalące oraz zawody miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia, podnoszenie sprawności fizycznej żołnierzy oraz wyłonienie reprezentacji WOT, która będzie brała udział w zawodach organizowanych przez Wojsko Polskie w 2021 r.

Gratulujemy zwycięzcom zawodów, którzy wykazali się najwyższym poziomem sprawności oraz chartem ducha.

 

Płk Marek Pietrzak
Rzecznik Prasowy WOT

 

Załączniki