Mistrzostwa WOT w pięcioboju wojskowym

 

W dniach 2–3 września br. na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pięcioboju wojskowym w formie uproszczonej. W zawodach wystartowało 14 drużyn z całej Polski.

3 września br. zakończyło się w Zegrzu zgrupowanie żołnierzy OT, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w pięcioboju wojskowym w formie uproszczonej. Zawody poprzedziły trzydniowe treningi i zajęcia nauczająco-doskonalące z dyscyplin wchodzących w skład pięcioboju wojskowego oraz zajęcia z rzutu granatem.

W skład pięcioboju wojskowego uproszczonego wchodził: lądowy tor przeszkód, wodny tor przeszkód oraz bieg przełajowy, tzw. cross. Po dwóch dniach sportowej rywalizacji w klasyfikacji generalnej drużynowej na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna reprezentująca Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej i Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Drugie miejsce zajęła drużyna z 9. Łódzkiej Brygada Obrony Terytorialnej, miejsce trzecie wywalczyła reprezentacja 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Indywidualne wyniki w klasyfikacji kobiet:

Miejsce 1: st. szer. Monika NORYS - CSŁiI/DWOT
Miejsce 2: szer. Kornelia WALZ  - 9. ŁBOT
Miejsce 3: por. Anna URBICKA - 5 MBOT

Indywidualne wyniki w klasyfikacji mężczyzn:

Miejsce 1: sierż. Grzegorz PRZYBYSZ – CSŁiI/DWOT
Miejsce 2: st.szer. Piotr CAR – 1. PBOT
Miejsce 3: szer. Konrad BIEDROWSKI – 9. ŁBOT

Przeprowadzone zajęcia doskonalące oraz zawody miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia, podnoszenie sprawności fizycznej żołnierzy oraz wyłonienie reprezentacji WOT, która będzie brała udział w zawodach organizowanych przez Wojsko Polskie w 2021 r.

Gratulujemy zwycięzcom zawodów, którzy wykazali się najwyższym poziomem sprawności oraz chartem ducha.

 

Płk Marek Pietrzak
Rzecznik Prasowy WOT

 

Załączniki

powiązane informacje

Podlascy terytorialsi na zawodach OT na Litwie
Międzynarodowe,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia 
Zapraszamy na WOTgames – rodzinne pikniki sportowe w całej Polsce
Społeczne,  Rywalizacja sportowa,  Zdrowy styl życia