Żołnierz WOT z Leszna ratował rannych w wypadku

 

Na drodze 323 Leszno - Góra doszło do poważnego wypadku samochodowego. Siedem osób, w tym troje dzieci, trafiło do szpitala. Po rannych przyjechały karetki pogotowia, lądowały też trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdarzenie miało miejsce 22 sierpnia a jako pierwszy na miejscu wypadku pojawił się żołnierz zawodowy szer. Kamil Senski ze 125. Batalionu Lekkiej Piechoty w Lesznie. To on jako pierwszy udzielał pomocy poszkodowanym i kierował akcją do czasu przybycia służb ratowniczych. Po ich przyjeździe przekazał informacje o poszkodowanych i przekazał ranych w ręce strażaków i ratowników z LPR.

Szer. Senski pokazał, że i w czasie pozasłużbowym wierny jest maksymie terytorialsów  „Zawsze gotowi, zawsze blisko” i zawsze gotowy jest pomagać i wspierać potrzebujących.   

ZDJĘCIA: elka.pl, archiwum bohatera                                                                       

 

 

kpt. Marcin MISIAK
Rzecznik prasowy
12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Załączniki

powiązane informacje

Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Agrykola,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Porozumienie o współpracy z PERN S.A.
Porozumienia,  Zarządzanie Kryzysowe 
Służba to nasz przywilej!
Wyróżnienia,  Społeczne,  Zarządzanie Kryzysowe,  Wydarzenia 
Ćwiczenia współdziałania służb WYPADEK 2022
Medyczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe