800-100-102 – zadzwoń i dowiedz się jak zorganizować bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży

 

Zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu w tym roku odbiega od utartego schematu z lat ubiegłych. Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają w tym roku trudniejsze niż zwykle zadanie w zorganizowaniu bezpiecznych wczasów. Aby ich w tym wspomóc  9 czerwca br. w Dowództwie WOT została uruchomiona infolinia dzięki której organizator może uzyskać wsparcie w zakresie organizacji bezpiecznego wyjazdu wakacyjnego.

Trwają wakacje i z dnia na dzień przyrasta liczba zarejestrowanych organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. To właśnie dla nich pod numerem 800-100-102 przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, dyżurują przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego żołnierze OT, którzy udzielają szczegółowych informacji na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia ich przez Wojsko Polskie.

Żołnierze WOT mogą pomóc organizatorom w zakresie szkolenia pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Terytorialsi w razie potrzeby mogą też udzielić pomocy medycznej i wypełniać zadania sanitarno-higieniczne oraz przeciwepidemiczne na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także odkażanie pomieszczeń oraz sprzętu.

Każdy organizator wypoczynku, który zadzwoni na infolinię i uzna, że pomoc WOT jest mu potrzebna po zarejestrowaniu w bazie danych będzie mógł w prosty sposób składać wnioski za pomocą dedykowanej aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek zostanie skierowany do właściwego urzędu wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę zadanie wsparcia zostanie przesłane do lokalnej brygady obrony terytorialnej.

Przypominamy również osobom, które do tej pory korzystały z numeru 800-100-102, aby uzyskać wsparcie psychologiczne, że teraz powinny kontaktować się z infolinią psychologiczną Narodowego Funduszu Zdrowia.

płk Marek Pietrzak
Rzecznik prasowy WOT

powiązane informacje

Działania WOT w 2022 roku
#SilneWsparcie,  SP Sonda,  Kurs AGRYKOLA,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Zaciąg,  Przysięgi,  Lokalne,  Międzynarodowe,  Ukraina,  Zdrowy styl życia,  Uchodźcy,  CSWOT,  Niezawodna pomoc,  Kwalifikacja wojskowa,  Społeczne,  Tradycja,  Sprzęt i uzbrojenie,  Powołanie 
Służba to nasz przywilej!
Wyróżnienia,  Społeczne,  Zarządzanie Kryzysowe,  Wydarzenia 
Ćwiczenie AMPER 22 PGE Dystrybucja, służb i WOT na Podlasiu
Społeczne,  Szkolenia i ćwiczenia,  Zarządzanie Kryzysowe,  Lokalne,  Wydarzenia